Mehmet Ali Paşa’da CHP’ye sevgi seli

Mehmet Ali Paşa Düğün Salonu’nda önce iki akşam düzenlenen ve CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Sefa Sirmen ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Aday...

Mehmet Ali Paşa Düğün Salonu’nda önce iki akşam düzenlenen ve CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Sefa Sirmen ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahsin Tarhan’ın halkla buluşturulduğu programa Milletvekili Haydar Akar, İl Başkanı Yalçın Kuşkan, CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, KYÖD Başkanı Haşmet Belen, TDH İl Başkanı Coşkun Ağaryılmaz meclis üyeleri ve yüzlerce partili katıldı. Şölen Nikomedya Halk Dansları Topluluğu’nun dans gösterisiyle başladı.


İLK KURŞUN 30 MART’TA

Yerel İktidara Yürüyüş Şöleni’nde ilk sözü Mehmet Ali Paşa Mahalle Temsilcisi Fatma Kaplan Hürriyet aldı. Katılan herkese teşekkürlerini sunan Hürriyet, “Mehmet Ali Paşa bugüne kadar hep zor bir mahalle olarak görülüyor. Ama biz bu işe yüreğimizi koyduk. Herkesle kucaklaşarak hedefe yürüyoruz. İlk kurşunu 30 Mart’ta atıp, hedefi on ikiden vuracağız. Bu daha başlangıç mücadeleye devam” şeklinde konuştu.

PAŞA’YA KONGRE MERKEZİ

Fatma Kaplan Hürriyet’in ardından kürsüye gelen Sirmen, “Tekrar iktidara geldiğimizde Mehmet Ali Paşa’ya en büyük küre kongre merkezini yapacağız. Burayı camiye ve meydana kavuşturacağız. Burada yeniden devrim yapacağız. Biz hiç bir zaman insanlarımız arasında ayrımcılık yapmayacağız” diyerek gençlere de istihdam sağlayacaklarını ifade etti.

100 TL’Lİ FATURA 10 TL OLACAK

İktidara geldikleri takdirde su ile ilgili sıkıntıların da biteceğini vurgulayan Sirmen, “Belediye halkından hiçbir şeyi esirgememeli. Halkından kıskanmamalı. Bakın Yuvacık Barajı için o kadar bizi suçladılar. Ama şimdi baraj belediyenin oldu. Artık suyun maliyeti yok. İktidara geldiğimiz takdirte 50 TL fatura ödeyen 5 TL, 100 TL ödeyen 10 TL fatura ödeyecek” dedi. Sözlerini devam eden Sirmen, “Onlara belediyeyi teslim ederken bir tek ulaşım sorununu bıraktılar. Ama onu da beceremediler. Bir tane oyuncak tramvay koydular. Biz gelince gerçeğini yapacağız” diye konuştu.

TRAMVAYLA GÖNDERECEĞİZ

Sefa Sirmen’in ardından kürsüye Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahsin Tarhan geldi. 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde AK Parti’yi darmadağın edeceklerini iddia eden Tarhan, “30 Mart’ta seçimleri kazanarak Kocaeli’yi dünya kenti yapacağız. Karşımızdakileri o boş, maket ve rayları olmayan tramvaya bindirip yollayacağız. Tramvayı da bizler ittireceğiz. AKP’yi darmadağın edeceğiz. Biz iktidara geldiğimizde Kocaeli kazanacak” şeklinde konuştu.

TAŞERONLARIN İŞİ BİTECEK

Sözlerine devam eden Tarhan, “Yoksulluk kader değil. Taşeronların işini bitireceğiz. İşçi kardeşlerimize sendikal haklarını vereceğiz. Su parasını köyde 1 kuruşa indireceğiz. Rüzgar enerjisiyle elektrik üreteceğiz” dedi. Yolsuzluk operasyonlarına da üstü kapalı değinen Tarhan, “Benim gençlerim asgari ücretle çalışırken onların gençleri milyarlarla oynayıp evlerinde para sayma makinaları bulunduruyor” şeklinde konuştu.

KOCAELİ İŞSİZLİKTE 6’NCI KENT

Yerel ve genel hükümeti eleştiren CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “Türkiye’yi soyuyorlar. 2002’de Türkiye inandı bunlara. Kocaeli gelirde en çok pay alan kent. Kocaeli Türkiye’de ki işsizlik sıralamasında 6’ncı kent konumunda. Ama baktığımızda kentimiz sanayi birincisi. Bizi bu konuma getirenleri ayırt etmek gerekiyor. Bizleri bu kentte büyük tekellere, taşeron şirketlere mahkum ettiler. Ne yerelde ne genelde bizleri yoksulluktan kurtaramadılar. Hatta eski durumumuzdan daha kötü hale getirdiler. Bu düzeni 30 Mart’tan son değiştireceğiz” diye konuştu.
 

YOL ÇOCUKLARININ CEBİNDE

Yolsuzluk operasyonlarına değinen bir isim de Akar oldu. İktidarın sadece yol yaptığını kayda değer bir çalışmalarının olmadığını söyleyen Akar, “Meğer yolu çocuklarının evlerine, ceplerine yapmışlar. Yolsuzluk yapanlara 30 Mart’ta cezasını verin. Sefa Sirmen ile İzmit’i aldık diyorum hatta fark atacağız. Tahsin Tarhan ile de Büyükşehir Belediyesi’ni alacağız” ifadelerini kullandı.

cengiz-hakan-004.jpgBirkaç gün önce kalp krizi geçiren meclis üyesi adayı Cengiz Kavşut ve CHP eski İzmit Belediye Başkan Aday Adayı Hakan Tanta ve partili Hüseyin Güçlükaş bir arada görülüyor.

halay-003.jpg.

masa-004.jpg

15 Şubat 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR