İl Özel İdaresi, istinat duvarı tartışma konusu oldu

İl Genel Meclisi’nin mayıs ayı beşinci bileşiminde Kocatepe İlköğretim Okulu’na ait istinat duvarı tartışma konusu oldu. 250 bin lira maliyetli iş içi...

BÜYÜT

İl Genel Meclisi’nin mayıs ayı beşinci bileşiminde Kocatepe İlköğretim Okulu’na ait istinat duvarı tartışma konusu oldu. 250 bin lira maliyetli iş için meclis üyeleri bir karara varamadı.

İl Genel Meclisi’nin mayıs ayı 5’inci bileşimi dün 100. Yıl Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. 10 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında Kocatepe İlköğretim Okulu’na ait istinat duvarı tartışma konusu oldu. Yıkımı ve yeniden yapımı 250 bin lira maliyet getiren iş için meclis üyeleri ortak bir karara varamadı. Toplantıda ayrıca İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevinden emekliliği nedeniyle ayrılan Metin Yahşi meclise veda etti.

EMNİYETE 12 YENİ ARAÇ
Meclis toplantısında ilk olarak Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’ne alınması planlanan yeni araçlarla ilgili rapor görüşüldü. Bütçe komisyonu tarafından okunan raporda Kocaeli Emniyeti’ne bağlı özellikle 6 yaş ve üzeri taşıtların 7 gün 24 saat çalışmaktan ötürü yıprandığını ve emniyet müdürlüğünün bu taşıtlardan gerekli verimi alamadığı belirtildi. Detaylı okunan rapor sonrasında İl Genel Meclisi Üyeleri oy birliğiyle Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’ne 2 adet minibüs ve 10 adet binek araç almayı kararlaştırdı.

DUVAR YIKILMAK ÜZERE
İl Genel Meclisi’nin bir diğer gündem maddesi ise Gebze İstasyon Mahallesi’nde bulunan Kocatepe İlköğretim Okulu’na ait istinat duvarıyla ilgiliydi. Söz konusu duvarın yıkılmak üzere olduğunu belirten İmar ve Bayındırlık Komisyonu konuyla ilgili hazırladığı raporu okudu. Söz konusu raporda duvarın okul bahçesi içerisinde yer aldığı ve yıkılmak üzere olduğu belirtildi.

250 BİN LİRA MALİYET
İvedilikle müdahale edilmesi gerekilen duvarla ilgili olarak İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Burhan Eres de söz aldı. Eres “Ben de konuyla ilgili incelemelerde bulundum. Söz konusu duvarın yıkılıp yeniden yapılması 250 bin lira gibi bir maliyet tablosu ortaya çıkarıyor. Ayrıca duvarın olduğu bölgede Sedaş’a ait yüksek gerilim hatlarının direkleri var. 250 bin lira harcanacaksa bu direkler kaldırılsın ve okul bahçesine de alan kazandırılsın” dedi. Meclis üyeleri arasında istinat duvarıyla ilgili herhangi bir karar alınamazken konu tekrar İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na sevk edildi

YAHŞİ VEDA ETTİ
Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından İl Özel İdaresi bütçesi dahilinde 2010 yılında yapımı devam eden ve 2011 yılında yapımı planlanan yatırımlarla ilgili Burhan Eres tarafından meclis üyelerine bilgi verildi. Özellikle okul binalarının yapım aşamalarını içeren sunumda 17 okulun yapımının halen devam ettiği vurgulandı. Meclis toplantısında ayrıca meclisin 1 Haziran tarihinde tatil edilmesi kararlaştırıldı. Meclis 4 Temmuz’da yeniden çalışmalarına başlayacak. Meclis toplantısının son bölümünde İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevinden emekliye ayrılan Metin Yahşi kürsüye gelerek meclis üyelerine veda etti. Ardından Yahşi’ye meclis adına hediye takdim edildi.

06 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR