Derince Lisesi mezunları Pilav Günü’nde buluştu

        Derince Lisesi’nden mezun olanları bir araya getirmeyi amaçlayarak başlatılan Derince Lisesi Mezunları Pilav Günü etkinliği bu yıl yine coşkuy...

 

 

 

 

Derince Lisesi’nden mezun olanları bir araya getirmeyi amaçlayarak başlatılan Derince Lisesi Mezunları Pilav Günü etkinliği bu yıl yine coşkuyla kutlandı. Artık geleneksel hale getirilen ve bu yıl beşincisi düzenlenen Pilav Günü’ne okul mezunlarının yanı sıra protokol de yoğun ilgi gösterdi. Derince Anadolu Lisesi’nin bahçesinde gerçekleşen pilav günü etkinliğine Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Derince Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Işık, Derince Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Necdet Meriçli, Derince Anadolu Lisesi Müdürü Fazlı Cengiz, Tertip Komitesi Başkanı Yavuz Şimşek ve komite üyeleri,  siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu yöneticileri ve Derince Lisesi’nin eski mezunları katıldı.

 

“BURADA HERKES EV SAHİBİ”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda ilk olarak Latife Çubuklu yönetiminde Derince Lisesi marşı okundu. Programda açılış konuşmasını yapan Tertip Komitesi Başkanı Yavuz Şimşek, 5. Pilav Günü etkinliğini yapmaktan dolayı onur duyduklarını ifade etti. Yavuz Şimşek’in konuşmasının ardından söz alan okulun eski öğrenci ve öğretmenlerinden Sevil Öztunçbiler de, Derince Lisesi’nin hayatındaki önemine vurgu yaparak etkinlikte emeği olanları kutladı.

 

“SİZLERİN YANINDA OLACAĞIZ”

Derince Anadolu Lisesi Müdürü Fazlı Cengiz ise konuşmasında Kocaeli’nin en köklü eğitim kurumlarından birinde görev yaptığını ifade ederek “Derince Lisesi mezunlarımız hayattaki başarılarıyla adından söz ettiriyor. Bugüne dek okulumuz 30 binin üzerinde mezun verdi. İnanıyorum ki gelecekte de bu okuldan mezun olacak olan bireyler çok başarılı noktalara gelecektir.” dedi. Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut ise konuşmasında bu tarz organizasyonların ciddi emek istediğini belirterek “İnşallah önümüzdeki yıllarda yapacağınız etkinliklerde de bizler yine sizin yanınızda olacağız. Nice 5 yıllar diliyorum. Bu organizasyonda emeği olan herkesi kutluyorum.” dedi.

 

BULUT’A PLAKET

 

Konuşmaların tamamlanmasının ardından okul müdürü Fazlı Cengiz ile öğretmen Sezer Hepgürsün, desteklerinden dolayı Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’a plaket takdim ettiler. Programda ayrıca emekli öğretmenlerden Fatma Mutlu da plaketle onurlandırıldı. Fotoğraf sergisi, kalem satışı ve pilav ikramının da yapıldığı etkinlikte dostluklar tazelenip, anılar paylaşılırken, eski mezunlar bol bol fotoğraf çektirip bu anları ölümsüzleştirdi. Pilav Günü’nde ayrıca açılan stantlarda satışı yapılan kalemler içerisinde karaçam tohumu bulunduğu ifade edilerek, bu tohumların önümüzdeki seneye kadar evlerde yeşertileceği ve gelecek yıl yapılacak pilav gününde toprağa ekileceği ifade edildi.

25 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR