Belsa otoparkının yeni işletmecisi belli oldu

İzmit Belediyesi Encümeni, Kurban Bayramı öncesi son olağan toplantısını gerçekleştirdi. Encümen Başkanı Emine Zeybek, partisinin Ankara’daki aday ta...

İzmit Belediyesi Encümeni, Kurban Bayramı öncesi son olağan toplantısını gerçekleştirdi. Encümen Başkanı Emine Zeybek, partisinin Ankara’daki aday tanıtımı programı sebebiyle toplantıya katılamazken yerine Erdoğan Çakır başkanlık etti.

 

YILLARDIR İŞLETİYORDU

Öztorunlar Otomotiv’in, CHP döneminde işletmeye başladığı AKP döneminde de 6 yıl boyunca işlettiği Belsa Otoparkı’nın yeni işletmecisi Esenler İletişim’in sahibi Müjdat Esen oldu. 860 araç kapasiteli olan Belsa Otoparkı’ndaki 105 araçlık yeri belediye kendi hizmetine ayırıyor. 3 yıllığına aylık olarak kiralanan Belsa Otopark’ı belediye kasasına 3 yılın sonunda 5 milyon 724 bin TL kazandıracak.

 

3 FİRMA KATILDI

Ömerağa Mahallesi Abdurrahman Yüksek Caddesi Belsa Plaza İş Merkezi 1-2-3-4-5-6 ve 7. blokların 1 nol’u bağımsız bölümlerinden oluşan Belsa Plaza Otoparkı 3 yıllığına aylık 143 bin TL ile ihale edildi. İhaleye Yıldırımlar Metal, Müjdat Esen ve Şen Faktör Otopark firmaları katıldı. İhalede 5 teklif açık olarak verildi, son teklifler ise kapalı zarf usulü ile alındı. Esenler İletişim bu dönem Belsa Otoparkı’nın yeni işletmecisi oldu.

 

6. TEKLİFTE BELİRLENDİ

Yıldırımlar Metal, açık bölümde 155 bin TL olan teklifini kapalı bölümde 157 bin TL’ye çıkardı. Müjdat Esen ise 155 bin 500 TL olan teklifini kapalı bölümde 159 bin TL’ye, Şen Faktör Otopark firması ise 156 bin TL olan açık teklifini kapalı bölümde 158 bin TL’ye çıkardı. Karabaş Mahallesi Hafız Selim Efendi Sokak’ta bulunan liftli otomatik açık otopark ihalesine ise 3 firma katıldı. İhalede Mehmet Reşit Aslan 5 bin 300 TL, Nomak İnşaat firması 4 bin 500 TL teklif verdi ve 3. oturumda ihaleden çekildi. Fatih Serdar Çepoğlu’nun son teklifi ise 5 Bin 600 TL oldu.

 

TAKSİ DURAĞINA 350 TL KİRA

Ömerağa Mahallesi Pertevpaşa Caddesi’ndeki 74 metrekare alan ise 4 bin 800 TL muhammen bedel ile ihaleye çıktı. İhaleyi tek katılımcı olan Kocaeli Aynalı Gıda firması adına Oktay Akal aldı. Belsa Taksi Durağı7nın kiralama ihalesi ise yapıldı. Aylık 347 TL muhammen bedel ile ihaleye çıkan 16 metrekarelik taksi durağını 3 yıllığına 350 TL’ye Belsa Taksi adına Musa Kahya aldı.

 

5 YERE TALİPLİ ÇIKMADI

Ömerağa Mahallesi Pertevpaşa Caddesi’nde bulunan ve 2 bin 25 TL ile ihaleye çıkan kafeterya için dosya alan Şakir Levent ihaleye katılmadı. Karaabdulbaki Mahallesi’nde 10 Bin 760 metrekarelik muhammen bedeli 35 TL olan tarım alanı için dosya alan Mustafa Dizdar’da ihaleye katılmadı. Ömerağa Mahallesi İnönü Caddesi’ndeki gazete satış yeri, Malta Mahallesi Yurdum Caddesi’ndeki dernek lokali, Tepeköy Mahallesi 17 Ağustos Bulvarı’ndaki büfe, Ömerağa Mahallesi Pertevpaşa Caddesi’nde bulunan iki kafeteryanın ihalesine ise katılan olmadı. İhale edilmeyen yerler 30 Eylül’de tekrar ihaleye çıkacak. Serkan BORLAK

21 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR