“Alman meclisini tanımıyoruz”

Büyük  Birlik Partisi Kocaeli İl başkanı Nihat Yıldız "Sözde soykırım tasarısını kabul eden Alman meclisini şiddetle kınıyor ve kararı reddediyoruz T...

Büyük  Birlik Partisi Kocaeli İl başkanı Nihat Yıldız "Sözde soykırım tasarısını kabul eden Alman meclisini şiddetle kınıyor ve kararı reddediyoruz Tarih de soykırım yaptıkları tescillenmiş Almanya belli ki kendisine soykırımcı ortak arıyor. Unutulmamalıdır ki Tarihi geçmişi mazlum ve mağdur milletlerin güvencesi olan bir ecdadın torunlarıyız. Almanya meclisi önce kendi geçmişine bakmalı Ülkemize karşı Almanya nın düşmanca tutumunu kabullenmemiz mümkün değildir.” Dedi.

BAŞARI BEKLEMEK HAYAL

 Yıldız, “Gelinen noktada iktidarın dış politika başarısızlığı maalesef ülkemize ağır bedeller ödetmekte. Bizleri yönetenlerin basiretsizliği ve oluşturdukları suni gündemler yüzünden iç ve dış politikada açıklar vermeye başladık. Bir yıl içerisinde iki genel seçim yapılmasına rağmen bir türlü kabine istikrarı sağlayamayan seçilmiş başbakanı değiştiren bir hükümetten zaten iç ve dış politikada başarı beklemek hayal olurdu” ifadelerine yer verdi.

SONUÇ SULANDIRILMAK İSTENİYOR

Yıldız, “Son günlerde ilimizde yaşanan gözaltı operasyonlarında bir takım algılar oluşturularak halkımız tedirgin edilmekte. Oluşturulan algılar neticesinde ifadelerine müracaat edilen herkes suçlu ilan edilmekte. Geçmiş dönemlerde yapılan operasyonlarda olduğu gibi sonuç sulandırılmak istenmekte. Adalete sonuna kadar güvenmek istiyoruz. Adaletin siyasallaşmasına asla sessiz kalamayız. İktidarın ülke istikrarı adına izlediği politikasını gözden geçirmesini  ekonomik istikrarsızlığa ve teröre acil çözüm bulmasını bekliyoruz” dedi.

05 Haziran 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR