Körfez Rotary’den anlamlı etkinlik

Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen patlama ve 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ülkemizde meydana gelen olaylardan sonra Uluslararası Gençlik Yaz Kampı...

Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen patlama ve 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ülkemizde meydana gelen olaylardan sonra Uluslararası Gençlik Yaz Kampını iptal eden Körfez Rotary Kulübü, etkinliği Rotary 2420. Bölge ve Mehmetçik Vakfı işbirliği ile ‘Şehit ve Gazi Çocukları Yaz Kampı’ olarak değiştirdi.

 

GENÇLER ONURUNA WELLBORN’DA YEMEK

Mehmetçik Vakfı’nın yoğun çabası ve koordinasyonu ile 12 ilde üniversitede okuyan şehit ve gazi çocukları tespit edildi. Gençler İzmit’te karşılandı. Akşam ise gençler onuruna Körfez Rotary Kulübü’ne üye ailelerle birlikte Wellborn Otel’de  yemek verildi.

 

“BİZZAT İLGİLENDİLER”

Açılış konuşmasını yapan Körfez Rotary Kulübü Başkanı Hakan Tanta, “Uluslararası Su Sporları Yaz kampımızın ülkemizde meydana gelen olaylar sebebiyle iptalinden sonra, Guvernör ziyaretinde sizlerle paylaştığım ‘Şehit Çocuklarına Yaz Kampı’ fikri sizlerden ve bölgemizden büyük destek görmüştü. Bunun üzerine Mehmetçik Vakfı’yla yaptığımız görüşmelerde Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü Tümgeneral Tamer Kantarcıoğlu, Genel Müdür Yardımcısı Tümgeneral Sadık Çelikörs konuyla bizzat ilgilendiler” dedi.

 

“MEHMETÇİKLERİMİZİN BİZLERE EMANETİ”

Tanta, “Kendilerine buradan kulübüm adına minnettarlığımı bildiriyorum. Bizler bu ülkenin bekası için gözünü bile kırpmadan şehit olan Mehmetçiklerimizin bize emaneti olan evlatlarıyla güzel bir kamp dönemi geçirmenin mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız. Kampımızın gerçekleşmesi adına tereddüt etmeden destek veren başta üyelerimize, bölgemize ve fedakar Mehmetçik Vakfı çalışanlarına teşekkürü bir borç biliyorum” şeklinde konuştu.

 

ÇEŞİTLİ SPORLAR YAPILDI

Ardından Mehmetçik Vakfı’nın görsel sunumları ve Rotary 2420. Bölge Guvernörü Özcan Albak’ın video konferans konuşması izlendi. Gençleri tamamı duygularını ifade etmek için kürsüde söz aldı. Konuşmaların ardından gençler Marmaris hisarönünde bulunan tesise gitmek üzere uğurlandı. 3 gece 4 gün süren kampta gençler katamaran, rüzgar sörfü, deniz kanosu, dağ bisikleti, SUP, plaj voleybolu, su topu ve yüzme sporlarının temel eğitimlerini aldılar. Günde iki aktivite yapan gençlerin tamamı bu sporları öğrenmiş oldu.

 

“TÜM ÖNERİLERE AÇIĞIZ”

Bir akşam da Marmaris’te gezmeye götürülen gençlerin tamamı kampı başarıyla tamamlayarak güzel anılarla evlerine döndüler. Başkan Hakan Tanta, “Bugüne kadar sayısız proje gerçekleştirdik. Bu kamplarımız bundan sonra da devam edecek. Gerçekleştirmeyi planladığımız onlarca proje var. Toplumun içinden çıkan ve bir noktaya ulaşmış insanlar olarak amacımız sadece insanlığa hizmet etmek. Ayrıca sivil toplum örgütlerinden gelen tüm önerilere de açığız” dedi. 

23 Eylül 2016 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR