Kent Kart’tan öğrencilere yeni yıl sürprizi!

Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığının yaptığı açıklamaya göre öğrencilerin öğrenci belgeleri ile ilgili birimlere başvurması gerekiyor.   Toplu taşıma...

Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığının yaptığı açıklamaya göre öğrencilerin öğrenci belgeleri ile ilgili birimlere başvurması gerekiyor.

 

Toplu taşıma araçlarında daha hızlı ulaşım sağlanması bununla birlikte ulaşım kooperatiflerinin kayıt altına alınması amacıyla uygulamaya geçilen Kent Kart’ta 2015 yılında öğrencilere sürpriz yapıldı. Öğrencilerden kartlarına güncelleme işlemi yapmadıkları takdirde tam ücret alınıyor. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı indirimli seyahat kartları vize işlemlerinin yapılması için uyarıda bulundu.

 

ÖĞRENCİLERLE ŞOFÖRLER KARŞI KARŞIYA GELDİ

Bir çok noktada kullanılan Kent Kart’ta en büyük sürpriz yeni yılda yaşandı. Yeni yılın girmesi ile birlikte ulaşım araçlarına binen öğrencilerin indirimli kartlarından tam ücret alınması dikkat çekti. Bu duruma tepki gösteren öğrenciler ile araç şoförleri karşı karşıya geldiler. Araç şoförleri konu hakkında Kent Kart ile görüşülmesi gerektiğini söylerken öğrenciler ne yapacaklarını şaşırdılar.

 

ÖĞRENCİ BELGELERİYLE BAŞVURULABİLİYOR

Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığının yaptığı açıklamaya göre indirimli tarifeden yararlanmayı gerektiren durumun sona ermesi halinde elektronik kart, tam tarifeye dönüştürülüyor. Vize işlemi o yıla ait güncel öğrenim belgesini ve öğrenci kartını Seyahat Kartları Bürolarına getiren öğrencilerin de işlemlerinin manüel olarak yapılacağı belirtildi.

 

KART SAHİBİNİN SORUMLULUĞUNDA

Herhangi bir sebeple otomatik vize işlemi yapılamayan kartlarda vize işlemini yaptırmak kart sahibinin sorumluluğuna bırakılmakla birlikte vizesi yapılmadığı gerekçesi ile tam ücret ödenen kartlardan Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı sorumlu tutulmuyor.

 

BİRİMLERE MÜRACAAT EDİLECEK

Seyahat kartları biriminden öğrenci seyahat kartına 1 Ocak tarihinden sonra dolum yaptırmış fakat seyahat kartı vizeye tabi olmayıp tam seyahat kartına dönüşen Milli Eğitim kapsamındaki öğrenciler, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Sakarya Üniversitesi ve Kocaeli Açık Öğretim Fakültesine kayıtlı öğrenciler, öğrenci belgesi ve öğrenci seyahat kartları ile birlikte Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı birimlerine müracaat ederek seyahat kartlarını güncelleyebilecek.

 

VİZE İŞLEMLERİ ÜCRETSİZ

Öğrenci vize işlemleri ücretsiz olup hiçbir bayi, vize ücreti talep edemeyecek. Öğrenci seyahat kartı otomatik ödeme talimatına tabi ise bir kereye mahsus dolum noktalarında seyahat kartına bir miktar para yükleyerek veya öğrenci belgesini Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı birimlerine beyan ederek vize işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Serkan BORLAK

06 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

kent kart - Yazık günah neden para alacKlarını şaşırdılar. Ögrenci dedigin bu parası mı olur. Yazıklar olsun

Yanıtla . 0Beğen 06 Ocak 17:32
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR