Balkan Platformu gecede buluştu

Rumeli Balkan Platformu tarafından 2’ncisi düzenlenen 'Dostlarla Baş Başa Buluşma Gecesi’ önceki akşam Sekapark Restoran’da yapıldı. Geceye Balkan Tü...

BÜYÜT

Rumeli Balkan Platformu tarafından 2’ncisi düzenlenen 'Dostlarla Baş Başa Buluşma Gecesi’ önceki akşam Sekapark Restoran’da yapıldı. Geceye Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Bayram Çolakoğlu, Rumeli Balkan Platformu Başkanı Ramazan Kadınçeşme, KOTO Başkanı Murat Özdağ, eski Bekirpaşa Belediye Başkanı Fikret Toker, Abdullah Köktürk, Kocaeli Üniversitesi'nden Prof. Dr. Recep Tarı, Kocaeli Trakya İlleri Derneği Başkanı Fikret Gökmen, DSP eski Milletvekili Bekir Yurdagül, Makedonya Göçmenleri Derneği Başkanı Fuat Biçici ve davetliler katıldı.


“GELENEĞİMİZDE BU YOK”

Bayram Çolakoğlu programda 'Soframızdaki Kapitalizm' isimli bir söyleşi de gerçekleştirdi. Söyleşisinde televizyon programlarının tüketime olan etkisine değinen Çolakoğlu, “Bu programlar insanları bilinçsiz olarak tüketime sürüklüyor. Programlar bize 'sık ama az ye' diyor, ancak bizim geleneğimiz de böyle bir kavram yok" diyerek konuyu kültürümüzle sentezleyerek anlattı.


“ANADOLU’YU BALKANLARA YAYDIK”

Son olarak söz alan İstanbul Rumeli Grubu İşadamı Dernek Başkanı Atilla Baykal, “Bu toplumun insanlarının ve de Anadolu'nun destekleri ile koskoca bir Türkiye Cumhuriyet’i kuruldu. Dernek ve platformlar olarak Balkanlar’da önceden yaşanan trajik olaylara baktık. Oralara giderek hem yatırım yaptık hem de oralarda bulunan soydaşlarımıza istihdam sağladık. Böylece oralardan kopmadık. Anadolu'ya Balkanları yaymaya çalıştığımız gibi, Balkanlara da Anadolu'yu yaydık" dedi.

07 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR