e-Defter için süreç bitiyor

Firmalar 2014 Aralık ayı içinde başvurularını gerçekleştirmiş olmak zorundalar. e-Fatura sürecinin ardından bu süreçte de e-Dönüşüm®’ün Türkiye’deki...

BÜYÜT

Firmalar 2014 Aralık ayı içinde başvurularını gerçekleştirmiş olmak zorundalar. e-Fatura sürecinin ardından bu süreçte de e-Dönüşüm®’ün Türkiye’deki lider ismi FIT Solutions, firmaların en güvenilir çözüm ortağı olmaya devam ediyor. FIT Solutions, şirketlerin iş süreçleri ve devlet ile olan ilişkilerini dijital ortama titiz ve sorunsuz biçimde taşımalarını sağlıyor.

 

ÖNEMLİ TAVSİYE

2 binden fazla müşteri ile en fazla tüzel kullanıcıya sahip e-Defter yazılımı FIT Solutions CTO’su Koray Gültekin Bahar, e-Defter uygulamasına geçmek isteyen şirketlerin, veri kayıpları gibi sorunlara maruz kalmamak için Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından uyumluluk onaylı firmalar ile çalışması tavsiyesinde bulundu.

 

2 BİNDEN FAZLA MÜŞTERİ

FIT Solutions’ın e-Defter müşterileri arasında otomobil, enerji, inşaat, sigorta gibi sektörlerde uluslararası ölçekte faaliyet gösteren dev markalar bulunuyor. Bunun yanı sıra KOBİ’lere de çözüm sunan şirketin 2 binden fazla müşterisi var. Türkiye’de en fazla tüzel kullanıcıya sahip e-Defter yazılımını üretiyor.

 

8 BİN TL TASARRUF

Tasdik maliyeti yaklaşık yüzde 60’a düşecek, KOBİ’ler ayda 8 bin TL tasarruf edecek e-Defter uygulaması defterlerin kağıt halinde basılması ve saklanması gibi zahmetli ve maliyetli işlemleri, elektronik ortamda kolayca ve düşük maliyetle yapma imkanı sunuyor. Ortalama ayda 10 bin sayfa defter tutan bir firmanın 5 bin TL civarında olan tasdik maliyeti, e-Defter'e geçildiğinde, yaklaşık yüzde 60 oranında düşüyor. Kırtasiye masrafı sıfırlanıyor. Gelir İdaresi Başkanlığı, küçük ve orta ölçekli bir firmanın e-Defter kullanmaya başladığında ayda 8 bin TL tasarruf edeceğini belirtiyor.

05 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR