Bu dolandırıcılık olayı film olur

İlimizde, dolandırıcılığın geldiği son noktayı gözler önüne seren bir olay yaşandı. Onur Mehmet Ö. isimli şahıs, önce eşi Gülşah Ö’yü soyup soğana çev...

BÜYÜT

İlimizde, dolandırıcılığın geldiği son noktayı gözler önüne seren bir olay yaşandı. Onur Mehmet Ö. isimli şahıs, önce eşi Gülşah Ö’yü soyup soğana çevirdi. Ardından İstanbul’dan kiraladığı otomobilleri, İzmit’te bir galeriye kiralamak isterken yakalandı. Gülşah Ö. durumu karakolda öğrendi.

TEFECİYE BORÇLANDIRDI
İlimizde filmleri aratmayacak bir dolandırıcılık olayı yaşandı. Edinilen bilgilere göre, Onur Mehmet Ö. (28) isimli şahıs, İstanbul’da yaşayan zengin bir kadınla evlendi ve kendisini dolandırdıktan sonra ayrıldı. Kadından bir çocuk babası olan Onur Mehmet Ö, Carrefour’da kasiyer olarak çalışan Gülşah Ö. (20) ile internet üzerinden tanıştı ve evlendi. Gülşah Ö.’nün elinden Carrefour’un verdiği 9 bin TL’lik evlenme yardımını alan Onur Mehmet Ö., eşine 5 bin TL kredi çektirdi ve üstüne bir de tefecilerden 25 bin TL para aldırdı. Bununla da yetinmeyen Onur Mehmet Ö, İstanbul’daki bir galeriden 3 otomobil kiraladı.

KARAKOLDA ÖĞRENDİ
İzmit’e gelen Onur Mehmet Ö., otomobilleri Turan Güneş Caddesi’ndeki Yusuf Ç’nin sahibi olduğu bir oto galeriye 6 aylığına 2 bin 500 TL’ye kiralamaya çalıştı. Durumun farkına varan Yusuf Ç., konuyu hemen polise haber verdi. Onur Mehmet Ö. gözaltına alınırken, Gülşah Ö. eşinin dolandırıcı olduğunu karakolda anladı. Gülşah Ö.nün babası ise kızının evli olduğunu gittiği nüfus müdürlüğünde şans eseri öğrendi. Bunun yanında, İstanbul’dan araçları teslim almaya gelen Berkan A. da, uyuşturucu madde ticareti yapmaktan arandığı tespit edilince gözaltına alındı. Onur Mehmet Ö., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Evlendi ailesinin haberi yok dolandırıldı kendisinin haberi yok
Ailesinden gizlice evlendiği eşi Onur Mehmet Ö. tarafından dolandırılan Gülşah Ö., dolandırıldığını karakolda öğrendi. Onur Mehmet Ö. iİse İstanbul’dan kiraladığı otomobilleri İzmit’te başka bir galeriye kiralamak isteyince yakayı ele verdi.

Dün dolandırıcılığın geldiği son noktayı gözler önünde seren bir olay yaşandı. Edinilen bilgilere göre zengin bayanlarla birlikte olarak paralarını dolandırdığı iddia edilen Onur Mehmet Ö. (28) isimli bir kişi, İstanbul’da bir galeriden kiraladığı otomobilleri İzmit’te bir başka galeriye kiralamak isteyince yakayı ele verdi. İddialara göre İstanbul’da yaşayan ve zengin bir kadınla evlenerek kendisini dolandırdıktan sonra ayrılan bir çocuk babası Onur Mehmet Ö, İzmit’te ikamet eden ve Carrefour’da kasiyer olarak çalışan Gülşah Ö. (20) ile internet üzerinden tanıştı.

GİZLİCE EVLENDİLER
Carrefour’un çalışan bayan personellerine 9 bin TL evlilik yardımı yaptığını öğrenen Onur Mehmet Ö, Gülşah Ö.’yü kendisi ile evlenmeye ikna etti. Geçtiğimiz sene ağustos ayında kendi aralarında yaptıkları resmi nikahla dünya evine giren çiftin evlendiklerinden ailelerinin haberi yoktu. Evlendikten kısa bir süre sonra Carrefour’dan 9 bin TL evlilik yardımı alan Gülşah Ö. ile Onur Mehmet Ö. arasında para mevzusu yüzünden zaman zaman gerginlikler yaşanmaya başlandı. Onur Mehmet Ö., çalıştığı iş yerinden Gülşah Ö.’ye verilen 9 bin TL yardım parasını kendisinden istedi.

TEFECİDEN PARA ALDIRDI
Severek evlendiği eşini kırmak istemeyen Gülşah Ö. parayı kendisine verdi. Gerçek yüzünü eşinden gizleyen Onur Mehmet Ö, bir süre sonra iş kurma bahanesi ile Gülşah Ö.’den 5 bin TL kredi çekmesini istedi. Yine eşini kırmayan Gülşah, bankadan 5 bin TL çekerek eşine teslim etti. İlerleyen günlerde eşini para için iyice sıkıştıran Onur Mehmet Ö., bu kez de oto galeri işi kurmak için eşinin tefecilerden para almasını istedi. Bu kez işlerinin iyi gideceği umuduna kapılan Gülşah Ö, tefecilerden 25 bin TL borç para aldı ve
yine eşine verdi.

KİRALIK OTOLAR ELE VERDİ
Otomobil alma bahanesi ile İstanbul’a giden Onur Mehmet Ö., İstanbul’da bir galeriden üç günlüğüne 750 TL ödeyerek 3 adet otomobil kiraladı. Kiraladığı otomobillerle İzmit’e dönen Onur Mehmet, bu otomobilleri Turan Güneş Caddesi üzerinde bulunan ve Yusuf Ç. tarafından işletilen bir oto galericiye 6 aylığına 2 bin 500 TL para isteyerek kiralamaya çalıştı. Onur Mehmet Ö.’nün durumundan şüphelenen galerici, İstanbul’dan gelen telefonla şoka uğradı. Telefondaki otomobillerin sahibi İstanbullu galerici Abdullah Y. isimli kişiydi. Durumun farkına varan Yusuf Ç. konuyu hemen polis ekiplerine haber verdi.

POLİSTEN ÖĞRENDİ
Kısa sürede olay yerine gelen Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Ekipleri Onur Mehmet Ö.’yü gözaltına aldı. Daha önceden uyuşturucu madde bulundurmak ve ticaretini yapmaktan kaydı bulunan Onur Mehmet Ö., gözaltına alındığını eşine haber vermek istedi. Eşinin gözaltına alındığını duyan Gülşah Ö. hemen asayiş şubesine geldi. Asıl senaryo bundan sonra ortaya çıktı. Eşinin büyük bir dolandırıcı olduğunu polis ekiplerinden öğrenen Gülşah Ö. neye uğradığını şaşırdı. Yaklaşık bir senedir evli olduğu eşinin dolandırıcı olduğunu öğrenen Gülşah Ö. yaşadıklarını polis ekiplerine anlatmaya başladı ve eşinden şikayetçi oldu.

GALERİCİ DE GÖZALTINA ALINDI
Gülşah Ö.’nün babası ise kızının evli olduğunu ikamet adresini değiştirmek için gittiği Nüfus Müdürlüğü’nde öğrendiği ortaya çıktı. Öte yandan Onur Mehmet Ö.’nün İstanbul’dan kiraladığı araçların sahibi Abdullah Y.’nin yanında karakola gelen personeli Berkan A.’nın da uyuşturucu madde kullanmak ve ticaretini yapmaktan arandığı tespit edilince polise ekipleri tarafından gözaltına alındı. Berkan A. ile Onur Mehmet Ö. işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen zanlılardan Onur Mehmet Ö. çıkartıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılı.

19 Mayıs 2011 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR