“Maşukiye bir devlet projesidir”

AKP Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu, dün nöbetçi vekil olarak AKP İl Başkanlığı’nda vatandaşın sorunlarını dinledi. Vatandaşlarla bir araya gel...

BÜYÜT

AKP Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu, dün nöbetçi vekil olarak AKP İl Başkanlığı’nda vatandaşın sorunlarını dinledi. Vatandaşlarla bir araya gelmeden önce gazetecilerin sorularını yanıtlayan Baştopçu, önemli açıklamalarda bulundu

AKP Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu, dün AKP İl Başkanlığı’nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kendi geleceği, Maşukiye taşocağı mevzusu, SEDAŞ ve belediye başkanlığı adaylığı ile ilgili birçok konuya değinen Baştopçu, önemli bilgiler aktardı.

“SİYASETİN EMEKLİLİĞİ OLMAZ”
AKP Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu’ya partideki son döneminin olduğu hatırlatılarak bundan sonra ne yapacağı konusunda bir soru sorulduğunda bu konu hakkında çok net bir cevap verdi. Baştopçu, siyasetin emekliliğin olmayacağını belirterek, “Üç dönemdir bu sistemin içerisindeyiz. Siyasetin emekliliği falan olmaz. Üç dönemi aklımızın akıyla geçirdik. Bundan sonrada gerek yerel yönetimlerle, gerekse kadın ve gençlik kollarımızla sürekli bağlantıda olarak onlara yol göstereceğiz. Partim bana ne görev verirse onu yapacağım” dedi.

“BELEDİYE BAŞKANLIĞI DÜŞÜNMÜYORUM”
Vekillik süresinin dolmasından sonra belediye başkanı olmayı asla düşünmediğini belirten Baştopçu, “ Körfez Belediye Başkanlığı ya da başka bir belediye için seçim sürecinde aday olmayı kesinlikle düşünmüyorum. Deklare edilmiş, planlanmış hiçbir şey de yok. Eğer benim olmam istenirse de artık yeter demenin zamanı geldi. Gençlerin bu işleri yapması lazım” şeklinde konuştu.

“BENİM İÇİN ANKARA MİLLETVEKİLİ DİYORLAR”
Sürekli yoğun iş programından dolayı Kocaeli dışında kaldığı için kendisine Ankara milletvekili dendiğini söyleyen Muzaffer Baştopçu, mecburiyetten Ankara’da kaldığını belirterek, “Şubat’tan nisana kadar yedi tane yurt dışı programım var. Belirli komisyonlarda görev aldığım içinde meclis kapalı bile olsa ben görev başında olmak mecburiyetinde oluyorum. Sürekli misafir ağırlıyoruz. Gelemediğimiz zamanlar haliyle oluyor. Yapacak pek bir şey yok” ifadelerini kullandı.

“DERİNCE LİMANI ÖZELLEŞTİRİLEBİLİR”
Kocaeli’ndeki özelleştirmeler hakkında da bilgi veren Baştopçu, Derince Limanı’na değindi. Net bir şeyin söz konusu olmadığını belirten Baştopçu, “Kocaeli’de yedi sekiz yerde analizler yapıldı. Satışlar olabilir de olmayabilir de. Ortada net bir şey yok. Bu durum Derince Limanı içinde geçerli. Özelleştirme listesine dahil; fakat uygun görülürse satılır, görülmezse satılmaz” dedi.

“SEDAŞ’IN MEVZUAT KONUSU TOPARLANIYOR”
SEDAŞ ile ilgili sıkıntıların kendisine defalarca iletildiğini belirten Muzaffer Baştopçu, bu şikayetlerin çok yakında biteceği müjdesini verdi. Baştopçu, “SEDAŞ ile ilgili sıkıntılar bana fazlasıyla geliyor. SEDAŞ’ın yatırım sıkıntısı giderildi. Özelleştirmeden sonra sıkıntıların yaşanması çok normal bir konu. Şu an mevzuat dediğimiz konu ile ilgili bir takım problemler var. Onlarda çok yakında aşılacak” ifadelerini kullandı.

“MAŞUKİYE BİR DEVLET PROJESİ”
Son olarak hala gündemden düşmeyen Maşukiye’de açılması planlanan taş ocağı ile ilgili bilgi veren Muzaffer Baştopçu, “Ben belediye başkanlığı zamanımda hiçbir taşocağına izin vermedim. Milletvekiliyken de özellikle Körfez’de kişilerin taşocağı açmasına net bir şekilde karşı durdum. Bu konuda Başbakanımızda çok hassas. Milli gerekçeler olmadığı sürece taşocaklarına geçit vermiyoruz. Fakat Maşukiye, bir devlet projesidir. Bir zorunluluktur. Bu durumu kimse engelleyemeyecek. Söylemlerimiz insanları tatmin etmiyor; fakat o yeşil alan düzeltilecek. Biz projeyi oluştururken şartnameye yeşil alanın tekrar çevreye kazandırılmasını ekledik. Bu dediklerimiz yapılacak. Kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

30 Aralık 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR