Gölcüklü aşçılardan Katar’da işbirliği anlaşması

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED)’na bağlı “Genç Asçılar Yetiştirme Derneği (GAYED) Başkanı Tayfun Gündüz, 2. Başkan Davut Karakaya ve G...

BÜYÜT

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED)’na bağlı “Genç Asçılar Yetiştirme Derneği (GAYED) Başkanı Tayfun Gündüz, 2. Başkan Davut Karakaya ve Genel Sekreter Yılmaz Gündüz, Katar’a, Qatar Culinary Professionals (QCP) dernek ofisine işbirliği anlaşması imzalamak üzere bir ziyarette bulundu. Ziyaret sonunda QCP yönetim kurulu üyelerinden David Sosson, Joseph Yammine, Baran Yücel, Jameel Nabtiti ve Yüksel Mutlu’ya plaket takdimi yapıldı.

 

KÜLTÜRLER TANITILACAK

Yapılan karşılıklı müzakerelerde QCP’nin GAYED üyesi genç aşçı adaylarına uluslararası mutfak standartlarına uygun eğitimlere başlamasına karar verildi. Eğitimlerin içeriği teorik ve pratik seklinde ikiye ayrılarak Ortadoğu, Fransız ve Balkan mutfak kültürleri genç aşçı adaylarına tanıtılacak.

 

FAYDALI BİR ÇALIŞMA

Anlaşmanın ikinci ayağında ise GAYED, QCP yönetim kurulu üyelerini Turkiye’ye davet ederek Gaziantep ve Hatay yemek kültürünü tanıtıcı bir organizasyon düzenlenmesine karar verildi. QCP kurul Başkanı Baran Yücel ile GAYED Başkanı Tayfun Gündüz, küresel mutfak kültürlerinin bu özveri ile genç aşçı adaylarına tanıtılmasının yeni nesil aşçı adayları için çok faydalı olacağının altını çizdi.

31 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR