AKP’de aday şenliği

AKP’de dün 8 kişi milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu. Başvurularda en renkli görüntüyü ise açıklamayı şenliğe dönüştüren Abdullah Küktürk...

BÜYÜT

AKP’de dün 8 kişi milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu. Başvurularda en renkli görüntüyü ise açıklamayı şenliğe dönüştüren Abdullah Küktürk ile Halil Vehbi Yenice oluşturdu.

AKP’de aday adaylık başvuruları bugün sona eriyor. 12 Haziran’da yapılacak 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için aday adaylık başvuruları ise dün bütün gün devam etti. Sabah saatlerinden itibaren İl Teşkilatı’na giden aday adayları başvuru dosyalarını oluşturulan komisyona teslim etti. Ömer Faruk Gergerlioğlu, Serkan Seyhan, Nurhayat Güldüren, Halil Vehbi Yenice, Abdullah Köktürk, Cemal Halil, Zihni Yılmaz, Müge Olşen aday adaylığı başvurusunda bulundu. Tüm başvurularda İl Başkanı Mahmut Civelek, adayları tebrik ederek, basına fotoğraf verdi.

DAVUL ZURNALI AÇIKLAMA
Aday adaylığı başvurularında en renkli görüntüleri başvuru yapmaya birlikte gelen İzmit Belediyesi eski Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenici ile Eski Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk oluşturdu. Parti binasında adeta gövde gösterisi yapan iki eski belediye
başkanı birbirlerine methiyeler düzdü. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı basın açıklamasında ikiliye eski belediye başkanları tam kadro destek verdi. Ayrıca açıklamada davul zurna çalınırken, Selanik Spor taraftarları da atkılarıyla renk kattı.

CİVELEK HEDEFİ BÜYÜTTÜ
Yenice ile Köktürk’ün aday adaylığı açıklamasında konuşma yapan İl Başkanı Mahmut Civelek, aday adaylarını tek tek tebrik ederek, Kocaeli’den 11 milletvekili çıkaracağız. Milletvekili aday adaylarımızın tanıtımını cuma günü saat 18.00'de Antikkapı'da yapacağız. Orada aday adaylarımız kendilerini göstereceklerdir dedi. Ardından eski belediye başkanlarından Abdullah Köktürk söz aldı.

KÖKTÜRK’TEN YENİCEYE JEST
Köktürk, Önümüzde çok önemli bir seçim var. Bu seçimlerde büyük bir başarıyla çıkacağız. Her yerde Türkiyeli olmaktan gurur duyuyoruz. Herkesin katkılarıyla ülkemiz gelişmektedir. Milletin iradesinin ne olduğunu hepimiz görmekteyiz. Hakimiyet kayıtsız şartsız milletin sözünün içi doldurulmuştur. 2023 hedefine ulaşma noktasına en iyi şekilde geleceğiz. Yenice milletvekili seçilmeyi hak etmektedir. Bu görevi layıkıyla yerine getirecektir dedi.

YENİCE’DEN CEVAP GECİKMEDİ
Halil Vehbi Yenice ise 5 yıl belediye başkanlığı döneminde başarılı hizmetlere imza attık. 1993 yılından bu yana siyaset içerisinde yer alıyorum. İzmit'in iki yakasında başarılı çalışmalara imza attık. Her zaman halkımızın düşünceleri ön planda olmuştur. Kentin her yerinde kendi emeğimiz vardır. Belediye başkanlığım döneminde 5.4 milyon TL borcun yüzde 95’ini ödedik. Bizlerin arzu etmesi değil, sizlerin arzu etmesi önemlidir. Köktürk milletvekilliğini hak etmiştir. Kendisi bu görevi layıkıyla yerine getirecektir açıklamasında bulundu.

CEMAL HALİL DE ADAY OLDU
AKP Kartepe İlçe Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Cemal
Halil de dün adaylık başvurusu yapanlar arasındaydı. Halil başvuru dosyasını İl Başkanı Civelek’e vererek kısa bir açıklama yaptı. Halil, Amacımız siyasete hizmet, ideolojimizi ideallerimiz olarak kabul ederek, bu büyük ailenin içerisinde ülkemizi, milletimizi milli birlik ve beraberlik şuuruyla layık olduğu seviyeye yani muasır medeniyetler seviyesine getirmektir. Bizim siyasi anlayışımız Başbakanımız Erdoğan'ın siyasi anlayışıdır açıklamasında bulundu.

SERKAN SEYHAN KİMDİR?
AKP Kartepe İlçe Teşkilatı’nda ki görevinden istifa eden Serkan Seyhan 1979 yılında İstanbul'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kocaeli'de tamamladı. Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunu olan Seyhan, sırasıyla 2002 yılında Kocaeli'de Yüksek Öğrenim Yurt Müdürlüğü, Ankara'da otel müdürlüğü, yine Ankara'da bir özel okullar zincirinin eğitim koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Kendisi halen uluslararası bir holdingde kalite yönetim sorumlusu olarak görev yapıyor.

Yaşamı boyunca birçok kitap, film ve konferansa imza atmış olan Seyhan, yurtdışı projelerinde aldığı görevlerle de tanınıyor. İngilizce bilen Seyhan, evli ve 2 çocuk
babası.

NURHAYAT GÜLDÜREN KİMDİR?
Nurhayat Güldüren, 1965 Nevşehir doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimimi Konya’da tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Kandıra PTT Binası Şantiye şefliği ile başlayan meslek yaşantısında çeşitli firmalarda altyapı ve üst yapı inşaat işlerinde uygulama çalışmaları yaptı. Ağrı Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü’nde mimar olarak görev aldı. 1994 yılında İzmit’te ticarete başladı. 2004 yılında halen HNH Ltd. Şti.’ni kurdu. 7 yıldır serbest mimarlık yanında Eskidji’nin İzmit Bölge Ortağı olarak gayrimenkul yatırım danışmanlığı yapıyor. Çeşitli derneklerde aktif görev alıyor. Evli ve iki kız çocuğu annesi.

MÜGE OLŞEN KİMDİR?
1969 Ardağan doğumlu. 1989 yılında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden mezun oldu. Mezuniyetini takip eden yıl Körfez 50.Yıl Lisesi’nde bir yıl süreyle sözleşmeli İngilizce öğretmenliği yaptı. 1990 yılından itibaren 8 yıl SSK İzmit Hastanesi’nde sorumlu eczacılık görevini başarıyla yürüttü. 1998 yılında kendi eczanesini açtı. Evli ve 2 çocuk annesi. 2003 yılından itibaren AKP içerisinde siyaset yapıyor.

CEMAL HALİL KİMDİR?
1971 yılında Trabzon'da doğdu. Çok zeki ve başarılı bir öğrenci olmasına rağmen babasını kaybetmesi sonucunda erken yaşta ticari hayata adım attı. Hiçbir partinin mensubu olmayan Cemal Halil, 2001 yılında AKP’ye katıldı. Daha sonra 2004 yılında Sarımeşe Belediyesi'nde meclis üyeliği çalışmalarını sürdürdü. II. Dönemde ise Kartepe Belediyesi Meclis Üyeliği’ne aday oldu ancak seçilemediği için Kartepe ilçe yönetiminde çalışmalarına devam etti. 2009 yılında Kartepe İlçe Teşkilatı Basın Yayın Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı yapmıştır. Evli ve dört çocuk babası olan Cemal Halil kardeşi ile beraber Haliller İnşaat adı altında kurdukları firmayla ticari yaşamlarına devam ediyor.

ZİHNİ YILMAZ KİMDİR?
Zihni Yılmaz, MÜSİAD eski Şube Başkanlığı yaptı. 1962 Suadiye doğumlu. ODTÜ Makine Mühendisi mezunu. Daha önce Doğru Yol Partisi’nde ardından da Fazilet Partisi’nde siyaset yaptı. Evli ve 3 çocuk babası.

13 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR