'90 bin TL hala ödenmedi'

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı tarafından hayata geçirilen 65 yaş üstü, gazilerimiz, şehit yakınları ve engellilerin şehir...

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı tarafından hayata geçirilen 65 yaş üstü, gazilerimiz, şehit yakınları ve engellilerin şehir içi ulaşımdan ücretsiz taşınmasında 4 aydır ödeme sıkıntısı yaşanıyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan ve TBMM tarafından kabul edilen yasal düzenleme kapsamında, 65 yaş üzeri vatandaşlar, gazilerimiz, şehit yakınları ve engellilerin şehir içi ulaşımdan ücretsiz olarak yararlanmasında ödemelerinde gecikme yaşanıyor. 2015 yılında yürürlüğe giren kanun sonrasında ödemeler de yeniden sorunlar baş gösterdi.

 

ÖDEMELER HER AY YAPILACAKTI

Nisan 2016 tarihinde AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan o dönemde yapılmak istenen eyleme engel olmuştu. Maliye Bakanlığı tarafından yapılan ödemeler sonrasında Otobüsçüler ve Minibüsçüler Odası üyeleri rahat bir nefes aldılar. Ancak aradan geçen zaman zarfından ödemlerde yeniden aksaklık yaşandı. Zira bakanlıklar ile yapılan görüşmeler sonrasında her ay ödemeler yapılmasına karar verilmişti.

 

90 BİN TL ÖDEME

Ancak Mart ayından bu yana araç başı ödenmesi gereken 750 TL, Maliye Bakanlığı tarafından halen daha yapılmadı. Otobüsçüler ve Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt ile bakanlıklar arasında görüşmeler devam ediyor. 2156 araç bulunan Kocaeli’de araç başı ödenmesi gereken 750 TL, son 4 aydır ödeme yapılmadı. Buda 90 bin TL’ye karşılık geliyor. Henüz bu ödemelerin yapılmaması minibüsçü esnafını zor duruma soktu.

Serkan BORLAK

28 Haziran 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR