Art Nicomedia, 2015 projelerini tanıttı

Art Nicomedia Kültür ve Sanat Derneği, 2015 proje lansman toplantısını Ramada Plaza İzmit Otel'de gerçekleştirdi. Etkinliğe Kocaeli İl Kültür Turizm M...

BÜYÜT

Art Nicomedia Kültür ve Sanat Derneği, 2015 proje lansman toplantısını Ramada Plaza İzmit Otel'de gerçekleştirdi. Etkinliğe Kocaeli İl Kültür Turizm Müdürü Mehmet Kesen, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürü Taner Aksoy, Kocaeli Müze Müdürü Rıdvan Gölcük, İzmit Belediyesi Turizm Danışmanı Bekir Serin, İzmitli sanatçılar ve dernek üyeleri katıldı.

 

SERGİ İLE DEVAM ETTİ

Seda Korkmaz ve Celal Güzelküçük ikilisinin mini müzik resitaliyle başlayan etkinlik dernek üyesi sanatçı Deniz Sarıbay’ın  geleneksel Osmanlı minyatürleri, sanatçı Ali Cihan Akyüz’ün Art Nicomedia Derneği Amatör Sanatçılar Kulübü kapsamında hazırladığı “Hayat Devam Ediyor İzmit Kolaj Fotoğrafları” ve derneğin sürekli projelerinden biri olan “Geçmişten Günümüze İzmit Fotoğrafları”ndan oluşan karma serginin gezilmesiyle devam etti.

 

"48 PROJEYİ HAYAL ETTİK"

Dernek Başkanı Akın Ülkü Sevinç, "Geride bıraktığımız 3 proje yılı içerisinde toplam 48 projeyi hayal ettik, planladık ve gerçekleştirdik. İzmit’te yaptığımız proje çalışmaları ile Avrupa'da en çok proje ortağı olan kültür sanat derneğiyiz. Bu yıl Nisan ayı sonunda Viyana'da katılacağımız proje kick-off toplantısında diğer proje ortağı kentlerle birlikte projenin konseptini ve detaylarını belirleyeceğiz. 10 yıl sürecek "European Cultural Routes" projesi kapsamında kentler arasında karşılıklı kültür, sanat ve turizm etkinlikleri gerçekleştirilecek” dedi.

 

YENİ ÜYELER TANITILDI

Akın Ülkü Sevinç’in konuşmasının ardından derneğe yeni katılan İsmail Balı, Önder Akbaş, Enis Özkan, Barış Köygülü, Elif Tarakçı, Samet Çelik ve Nurhan Atalay’a üyelik rozetleri ve beratları, derneğin onursal üyesi seçilen yazar ve program yapımcısı Sevcan Tamer’e onursal üyelik beratı takdim edildi.

01 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR