“AKP hükümeti terörün sütannesidir”

BBP İl Başkanı Rıza Güven Usta önceki gün il binasında yaptığı basın açıklamasında “PKK terörünün anası 1980 ihtilalidir, sütannesi ise AKP hükümetidi...

BÜYÜT

BBP İl Başkanı Rıza Güven Usta önceki gün il binasında yaptığı basın açıklamasında “PKK terörünün anası 1980 ihtilalidir, sütannesi ise AKP hükümetidir” dedi.

BBP İl Başkanı Rıza Güven Usta, parti binasında yaptığı basın toplantısında AKP’ye yüklendi. Usta, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün için, “Bakanımız, “terör sorunu inkar politikalarının sonucudur” diyor. Türkiye’de terörün başlaması 12 Eylül darbesi ile başlar. Geçen süreç içerisinde Özal dönemi var, o süreçte PKK terörü beslenmiştir. Ondan sonraki koalisyon dönemlerinde Türkiye’de terör daha yavaş daha bozuk psikoloji hızının düştüğü oranda devam etmiştir, ne hikmetse tek parti dönemlerinde yani 12 Eylül, Özal ve AK Parti dönemlerinde daha hızlı bir hal almıştır” dedi.

KÜRT SORUNU YOK
Usta, “AK Parti bugün terörün annesi değildir. Terörün annesi 12 Eylül’dür, ama AKP şu anda terörün sütannesi pozisyonundadır. Kürt sorunu yoktur, Güneydoğu’da terör sorunu vardır, terör çözülmeden de Güneydoğu’da hiçbir yatırım olmaz. Terörün en büyük kaynağı olan insan kaçakçılığı, haraç, mafya, uyuşturucu ve fuhuş bunlardan kurutulacaktır. Bunları yapabilmek için en büyük etkin istihbarat ağı, profesyonel askerlik ve mobil birlikler kurulmalıdır” açıklamasında bulundu.

26 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR