Hacı Bektaş’a 2 bin 400 kişi gidecek

    Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin kentimizin çeşitli bölgelerinde bulunan Cemevleri ile birlikte Nevşehir’de gerçekleştirdiği Hacı Bektaş-ı Veli'y...

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin kentimizin çeşitli bölgelerinde bulunan Cemevleri ile birlikte Nevşehir’de gerçekleştirdiği Hacı Bektaş-ı Veli'yi Anma etkinliği 20 Haziran’da başladı. Kocaeli’den ilk grup Hacı Bektaş’a giderken, vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi’nin Hacı Bektaş Veli ilçesinde hizmete açtığı tesislerden faydalanıyor.

GRUPLAR GİTMEYE BAŞLADI

Hacı Bektaş-ı Veli’yi anma etkinliğine katılım programı için Kocaeli’den gruplar gitmeye başladı. Bu yıl 2 bin 400 civarında Kocaelili etkinliğe katılacak. Son olarak Darıca Cemevi’nden 300 kişilik grup, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Cemevleri Koordinatörü Mutlu Beyazgül nezaretinde, araçlarla etkinliğe katıldı. Dört hafta süren etkinlikler kapsamında Kocaeli’de bulunan tüm Cemevleri sıra ile Nevşehir’e götürülecek. Bu hafta ise Nevşehir’e, Körfez Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Vakfı Körfez Şubesi’nin gideceği belirtildi.

KONAKLAMA BÜYÜKŞEHİR’İN TESİSİNDE

Anma etkinliğine katılan vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’nin Nevşehir'in Hacı Bektaş ilçesinde yaptırdığı tesislerde konaklayacak. Kocaelililerle birlikte Türkiye'nin her yerinden gelen vatandaşlara hizmet veren tesiste 200 kişi konaklayabiliyor. Yapımına 2005 yılında başlanan, her yıl geliştirilen tesiste iki mutfak, Cem Salonu, yemekhane ile 12 tuvalet bulunuyor. Bölgede ayrıca yapımı yine Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen hatıra ormanı da yer alıyor.

15 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR