Kazım Karabelik öğrencileri “yerli malına” dikkat çekti

Kazım Karabekir Ortaokulu okul öncesi öğrencilerinin 12-16 Aralık Tutum Yatırım ve Yerli Malı Haftası etkinlikleri çerçevesinde renkli görüntülere sa...

Kazım Karabekir Ortaokulu okul öncesi öğrencilerinin 12-16 Aralık Tutum Yatırım ve Yerli Malı Haftası etkinlikleri çerçevesinde renkli görüntülere sahne oldu. A, B, C, D şubeleri öğretmenleri Nihan Batman, Tuba Yalaz, Hilal Çelik Altunel, Güler Açıkgöz öncülüğünde, imece usulü ile veli ve öğrencilerin birlikte hazırlamış oldukları çalışmaları okul öğrencilerine ve misafirlere sergilediler.


KIZILAY’A TESLİM

Bir grup öğrenci okul içerisinde pazar kurarak getirdikleri meyve ve sebzeleri sattılar elde ettikleri gelirleri Kızılay kumbaralarına attı. Toplanan paralar sene sonunda Kızılay’a teslim edilecek. Öğrencilerin etkinliklerinde kullandığı malzemelerin tamamı geri dönüşüm malzemelerinde ve yerli malı kullanılarak yapıldı.


ÖNEMLİ ETKİNLİK

Etkinliğe okul müdürü Serkan Yazar, müdür yardımcısı Fatih Düğer, Mehmet Ali Paşa Mahalle Muhtarı Yaşar Doğan, Okul Aile Birliği Başkanı Zeynep Kızılkaya, okul öğretmenleri ve velilerde izleyici olarak destek verdi. Mehmet Ali Paşa Mahallesi Muhtarı Yaşar Doğan yapılan etkinliğin ne kadar önemli olduğuna değinerek öğretmen ve öğrencilerini tebrik etti.


ATIK MALZEMELER

Okul müdürü Serkan Yazar yerli malının önemine dikkat çekerek, kullanılan malzemelerin tamamen atık malzemelerden oluşması çocuklarda çevre bilincini, pazar kurularak satış yapılması tasarruf ve ticareti, toplanan paraların Kızılay kumbaralarına atılarak Kızılay’a teslim edileceğini söyledi.

18 Aralık 2015 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR