Körfez’e 4 yıllık üniversite geliyor

Körfez Belediyesi’nin yeni hizmet binasına geçmesiyle boşalacak olan, mevcut bina üniversite oluyor. Tüm ilçelerin can attığı bir proje, Körfez’de fil...

BÜYÜT

Körfez Belediyesi’nin yeni hizmet binasına geçmesiyle boşalacak olan, mevcut bina üniversite oluyor. Tüm ilçelerin can attığı bir proje, Körfez’de filizleniyor. Rektör Komsuoğlu, Körfez’e Ulaştırma ve Lojistik Yüksek Okulu’nu kuracağını müjdeledi

Körfez Belediyesi yeni yapılan hizmet binasına taşındıktan sonra, mevcut bina Kocaeli Üniversitesi’ne devredilerek, dört yıllık bir meslek yüksek okul haline getirilecek. Projenin temeli Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu ve Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan tarafından atıldı. İmzalanan protokol ile Yarımca’da bulunan hizmet binası rektörlüğe verildi.

PROTOKOL İLZALANDI
Körfez’e kazandırılacak dört yıllık meslek yüksek okul ve Körfez Belediyesi tarafından Hereke’de yapılacak olan “Kocaeli Üniversitesi Hereke Sosyal Tesisi” projelerinin startı verildi. Başkanı Yunus Pehlivan ve Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu arasında imzalanan protokol törenine, rektör yardımcısı Prof. Dr. Ali Demirci, genel sekreter Kemal Mutlu, yapı işleri teknik daire başkanı Günay Tanyeli, belediye başkan yardımcıları Selattin Kabadayıoğlu ile Mehmet Şendoğan’ın da katıldı.

HEREKEYE SOSYAL TESİS
İlk olarak Hereke’de yapımı planlanan “Kocaeli Üniversitesi Hereke Sosyal Tesisi” projesinin sunumu inşaat mühendisi Mehmet Fahri Altunakar tarafından yapıldı. Teknik personelin verdiği bilgiye göre üç katlı yaklaşık 700 metrekare olacak sosyal tesis Herke’de bulunan kampusun hemen yanına yapılacağı ifade edildi. Hereke sahilinde bulunan ve Kocaeli Üniversitesi’ne ait sosyal tesisinde yıkılarak meydan olarak düzenleneceği belirtildi.

PEHLİVAN’IN GİRİŞİMİYLE
Körfez’e dört yıllık bir meslek yüksek okul kazandırmayı çok arzuladığını belirten Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan “Belediye binasının devri ile ilgili herhangi bir şartımız yok. İlçemize dört yıllık bir bölümün gelmesini istiyoruz” dedi. Yapılacak sosyal tesisle ilgili Kocaeli Üniversitesi’ne yakışır bir bina yapacaklarını söyleyen başkan Pehlivan “Hereke sahilinde bulunan eski sosyal tesisi yıkarak yaptığımız meydan düzenlemesini denizle buluşturacağız. Yapılan çalışmalarla Kaiser Wilhelm gibi tarihi mekanlarımız daha görünür olacak” dedi. Başkan Pehlivan gerçekleştirilecek bu iki projenin ilçe ekonomisine ve gelişimine katkı yapacağını ifade ederek, projelerin gerçekleşmesinde emek harcayanlara teşekkür etti.

4 YILLIK MYO
Hereke’de Körfez Belediyesi tarafından yapılacak olan “Kocaeli Üniversitesi Hereke Sosyal Tesisi” projesini inceleyen Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu projeyi çok beğendiğini ifade etti. Körfez Belediyesi Yarımca Merkez binasının Ulaştırma ve Lojistik Yüksek Okulu olarak kullanılması ile ilgili altyapı çalışmalarını başlattıklarını belirten rektör Komsuoğlu konuyu Yüksek Öğrenim Kurumu’na bildirdiklerini söyledi.

HERKES İSTİYORDU
Körfez’de yapılması planlanan üniversite ile ilgili hemen her ilçe talepte bulundu. İlçelerine üniversite getirmek isteyen belediye başkanları, birbirleriyle yarıştı. Üniversitenin kültürel, sosyal ve ekonomik getirilerinin bilincinde olan belediye başkanları KOÜ’ye her türlü kolaylığı sundu. Şans ilçemize güldü ve yakında yeni bir 4 yıllık bir üniversite kazanacak olan ilçemizde yüzler gülmeye başladı.

17. BİZ OLACAĞIZ
Lojistik ve Dağıtım ön lisans, yani 2 yıllık okulunun bulunduğu Kocaeli Üniversitesi, 4 yıllık Lojistik ve Dağıtım Üniversitesi’ni Körfez’de kuracak. Türkiye genelinde 16 üniversitede bulunan Lojistik Dağıtım Lisans (4yıllık) fakültesi . Atılım Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Gazikent Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi, İstanbul Arel Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi’nde bulunuyor.

KÖRFEZ’E NE KATACAK
Limanlar kenti olmaya aday Körfez ilçede kurulması planlanan Dağıtım ve Lojistik Fakültesi ilçenin değişimine önder olacak. Buraya kurulacak okulun ardından ilçede sosyal ve ekonomik hayat değişecek. İlçenin beklentileri öğrencilerin buraya gelmesiyle farklılaşacak. İlçede bir sinema ihtiyacı doğacak. Kafeterya ve lokanta sayısı artacak. İlçe nüfusu artacağından ekonomi daha da canlanacak. Kiralık konut ihtiyacı doğacak. Bunun yanında ulaşımla ilgili yükte artacak.

20 Ekim 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

zeynepp - acaba tam olarak hangi fakültelerin olacağı belli mi??

Yanıtla . 0Beğen 20 Ekim 19:27
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR