İlyas Şeker, koalisyona karşı mı?

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, koalisyondan umudu olmadığını sosyal medya hesabı üzerinden açıkladı. Şeker, TBMM’de Başkanlık divanının b...

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, koalisyondan umudu olmadığını sosyal medya hesabı üzerinden açıkladı. Şeker, TBMM’de Başkanlık divanının bile oluşturulamamasına atıfta bulunarak koalisyonların yürümeyeceğini belirtti. Şeker yaptığı açıklamada “TBMM’de Başkanlık Divanının bile henüz oluşturulmaması, bu ülkenin koalisyonlarla yönetilemeyeceğinin bir göstergesi” dedi. AK Parti’nin koalisyon için her seçeneği masaya yatırdığı, bütün partilerin kapısını çalmaya hazırlandığı ve ülkeyi hükümetsiz bırakmama girişimlerine rağmen, Milletvekili Şeker’in koalisyona yönelik olumsuz görüş bildirmesi bir hayli tartışılacağa benziyor.

 

VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Öte yandan İlyas Şeker, Ramazan programları çerçevesinde Gölcük'ü ziyaret etti. Şeker, ilçedeki ziyaretlerinde bazı konulara değindi ve şu açıklamalarda bulundu; "Vatandaş da kusur veya hata bulmak çok yanlış. Seçim sonucunu parti organlarımızım hepsi her düzeyde istişare ediyor. Mutlaka Ak Parti olarak hatalarımız eksiklerimiz oldu. Bunları tespit edip tekrarlamamak durumundayız. Emekli maaşları yeterli olmadığını biliyorum ama Türkiye'nin de gerçekleri var. Ülkemizde emekli maaşı alanların sayısı 11 milyonun üzerinde. Normalde maaşlardan yapılan kesintilerle emekli maaşlarının ödenmesi gerekiyor ama maalesef ülkemizde bu çark bu şekilde dönmüyor, önceki hükümetlerin yaptığı yanlış uygulamalar yüzünden ciddi bir açık var.

 

“BEN YAPTIM OLDU DEME ŞANSINIZ YOK”

Asgari ücret konusuna gelince, bu hükümetin tek elinde olan bir şey değil. Ben yaptım oldu deme şansınız yok. Ortada bir masa var ve bu masanın etrafında çalışanın temsilcisi var, hükümetin temsilcisi var, işverenin temsilcisi var. Bu organlar oturum ortak karar alıyor. Bugün asgari ücret 2000 TL olsun, işsizlik rakamlarında patlama olur. Muhalefet bu tür popülist politikalarla gülünç duruma düşüyor”

08 Temmuz 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR