KOTO Meclis Salonu’na Burhan Kasım’ın adı verildi

KOTO’nun mart ayı meclis toplantısı dün gerçekleştirildi. Toplantıda KOTO Meclis Salonu’nun adı oy birliğiyle KOTO Burhan Kasım Meclis Salonu olarak d...

BÜYÜT

KOTO’nun mart ayı meclis toplantısı dün gerçekleştirildi. Toplantıda KOTO Meclis Salonu’nun adı oy birliğiyle KOTO Burhan Kasım Meclis Salonu olarak değiştirildi

Kocaeli Ticaret Odası(KOTO)’nın mart ayı meclis toplantısı dün gerçekleştirildi. Toplantıda geçen hafta vefat eden KOTO yönetim kurulu üyesi Burhan Kasım’ın yerine yedek yönetim kurulu üyesi Erhan Balta seçildi. Ayrıca KOTO Meclisi üyeleri Burhan Kasım’ın oturduğu koltuğu çiçeklerle donattı. Her meclis üyesi de yakasına Burhan Kasım’ın resmini takti. Meclis üyelerinin oy birliği ile Burhan Kasım’ın adı KOTO Meclis salonuna verildi.

“TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KONULUYOR”
Her ay bir konuğun konuşmacı olarak katıldığı toplantıya bu ay ise İstanbul Altın Borsası Başkanı Osman Saraç konuşmacı olarak katıldı. Osman Saraç, Türkiye ekonomisinin kaplumbağa kadar yavaş olmadığını; ancak tavşan hızında da olmadığını söyleyerek, “Her şeye rağmen Türk ekonomisinde taş üstüne taş konuluyor. Türkiye, Çin Halk Cumhuriyeti’nden sonra en hızlı büyüyen ülke. 2008 ve 2009 yıllarında yaşanan ekonomik krizden dolayı büyüme yavaşladı. Enflasyonumuz hala gelişmiş ülkelerin rakamlarına ulaşmış değil. Yine de kriz döneminde büyük ekonomik kırılmalar yaşamadık” dedi.

“KAYBETMENİN ACISINI YAŞIYORUZ”
Toplantıda konuşan ve Burhan Kasım’ın ölümünden dolayı büyük üzüntü duyan KOTO Başkanı Halil İbrahim Keleş, “Bugün toplantımızı acı bir kayıpla açmanın derin üzüntüsü içerisindeyiz. Kimimiz bir dostu, kimimiz yakın bir arkadaşı, kimimiz de iş dünyasının içerisinde zaman zaman iş yaptığı, alışveriş ettiği bir arkadaşı kaybetmenin acısını yaşıyor. Burhan Kasım kardeşimle olan yakınlığım ve aynı yola baş koymuşluğumuz elbette farklı duygular yaşamama neden olmakta ve acımı büyütmektedir” dedi.

28 Mart 2013 Kocaeli- GündemYÜKLENİYOR