Başiskele’de ziller çaldı

Başiskele'de yaklaşık 15 bin 500 öğrenci ve 930 öğretmen için ders zili önceki gün çaldı. Karşıyaka Barbaros Okulu'nda düzenlenen programla 2013- 2014...

BÜYÜT
Başiskele'de yaklaşık 15 bin 500 öğrenci ve 930 öğretmen için ders zili önceki gün çaldı. Karşıyaka Barbaros Okulu'nda düzenlenen programla 2013- 2014 Eğitim Öğretim yılı başlamış oldu.
Başiskele Karşıyaka Okulu bahçesinde düzenlenen programa Başiskele Kaymakamı Ali Partal, Garnizon Komutanı Deniz Albay Savaş Tuncer, Başiskele Belediye Başkan Yardımcısı Köksal Ayabakan, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Gazi Özdemir, lçe Emniyet Müdürü Mehmet Karakaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya, İlçe Müftüsü İsa Aktaş, şube müdürleri, okul müdürleri, daire müdürleri ve öğrenci velileri katıldı.İlk konuşmayı yapan Barbaros Okulu Müdürü Muhammet Kamil Kavak " İlk ve ortaokul olarak öğretmenlerimizle birlikte 2013 - 2014 eğitim ve öğretim yılına hazırız" dedi. Öğrenciler, öğretmenler ve veliler için hayırlı olması dileklerinde bulundu.
“180 GÜN SÜRECEK MARATONA BAŞLADIK”
Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya ise konuşmasında 66 eğitim kurumu, 15 bin 500 öğrenci, 930 öğretmen ve 97 idareci ile Başiskele'de 180 gün sürecek maratona başladıklarını söyledi.
“ SBS,LYC, YGS’DE
BAŞARILI BİR İLÇEYİZ”
Başiskele İlçe Kaymakamı Ali Partal ise konuşmasında hem okulda hem de okul dışında temizlik kurallarına uyulması gerektiğini vurgulayarak başarılı bir eğitim için muhakkak programlı bir şekilde çalışılması gerektiğini söyledi. Biz sizleri güvenli bir şekilde geleceğe hazırlamak için okulların fiziki kapasitesini en iyi hale getirmek için çalışıyoruz dedi. Başiskele Kaymakamı Ali Partal ayrıca okulların bakım ve onarımını gerçekleştiren Başiskele Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti. SBS, LYS ve YGS de başarılı bir ilçeyiz bu anlamda öğretmen, öğrenci ve velilerimizi tebrik ediyorum dedi. Konuşmaların ardından öğrenciler şiirler okudu, halkoyunları gösterileri sundu, İngilizce şarkılar seslendirildi. Halk eğitim Merkezi Halkoyunları ekibi ise kısa bir gösteri sundu. Daha sonra ilk ders zilinin çalması ile öğrenciler sınıflarına girdi.

18 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR