Karaosmanoğlu: Kurban bizi Hakk'a yaklaştıran bayramdır

Kamu kurum kuruluşlarının yöneticileri, siyasi parti temsilcilerinin ve halkın bir araya gelerek bayramların değerine değer katan “İlçe Bayramlaşmala...

BÜYÜT

Kamu kurum kuruluşlarının yöneticileri, siyasi parti temsilcilerinin ve halkın bir araya gelerek bayramların değerine değer katan “İlçe Bayramlaşmaları” birliği ve beraberliğin vurgulandığı önemli organizasyonlar olmaya devam ediyor. Kurban Bayramının ikinci günü gerçekleştirilen Gölcük İlçe Bayramlaşmasına katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kurban bizi hakka yaklaştıran bir bayramdır. Bu bayram da üzüntülüyüz ve buruğuz. Bu bayramda da büyüklerimizi, şehit ailelerimizi ve gazilerimizi ziyaret edeceğiz” dedi.

 

YETİMLERİ VE HASTALARI ZİYARET EDELİM

Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı ve Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in ev sahipliğinde gerçekleşen    İlçe Bayramlaşmasın da konuşmasını sürdüren Başkan Karaosmanoğlu, “Birbirimize ne kadar yaklaşırsak yaratana o kadar yaklaşmış oluruz. Yetimleri ve öksüzleri ziyaret edip sevindirelim. Amansız hastalığa yakalanmış kardeşlerimizi ziyaret edip onlara moral vermeye çalışıyorum, sizlerde çalışın. Kardeşliğimiz ve birliğimiz yaratanımızın memnuniyetidir. Gölcük’lü hemşehrilerimin bayramını kutluyorum”

 

YAZICI'DAN VE ELLİBEŞ’TEN ÖNEMLİ MESAJLAR

Gölcük İlçe Bayramlaşmasında bir konuşma yapan Kaymakam Yazıcı’da, “Bayramlarda kucaklaşma ve helalleşme çok önemlidir. Fakir fukaranın gözetildiği bayramlarda paylaşmak çok ama çok değerlidir. Ülkemizde son günlerde artan terör olayları nedeniyle şehitlerimiz, gazilerimiz ve yaralılarımız var. Şehitlerimize rahmet, Gazilerimize ve yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bu bayrak her zaman dalgalanacak. 1071’den beri dış güçlerin bu topraklarda planları olmuştur ve olacaktır da. Ama bu ülke her daim payidar olacaktır. Aynı zamanda müslüman coğrafyasında akan kanın durmasını da istiyorum. Bu cennet vatanın kıymetini bilmemiz gerekiyor. Fitne ve fesat tohumları eken düşmanlarımıza fırsat vermeyelim” şeklinde konuştu. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’de, “Birlik ve beraberliği kardeşlik ruhunu beraber yaşıyoruz. Bu coğrafya da yaşayan halkların bir ve beraber barış içerisinde yaşasın istiyorum. Ülkemizde terör olayların da şehit olan kardeşlerimize rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum bir kez daha” dedi. Kent Bayramlaşması tek tek yapılan kutlamanın yanı sıra, toplu çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

25 Eylül 2015 Kocaeli- GündemYÜKLENİYOR