Araplar Çenesuyu’nu ECZANEDE satıyor!

Pazar payını her geçen gün geliştiren Çenesuyu, Arabistan’a da açıldı. Çenesuyu, Suudi Arabistan’daki eczanelerde ilaç niyetine satılıyor. Artan talep...

BÜYÜT

Pazar payını her geçen gün geliştiren Çenesuyu, Arabistan’a da açıldı. Çenesuyu, Suudi Arabistan’daki eczanelerde ilaç niyetine satılıyor. Artan taleplerin karşılanması için Muğla’dan getirilen yeni ünite 20 Mayıs’ta hizmete girecek

Derince Belediyesi’nin iştiraki olan Çenesuyu A.Ş., günden güne büyüyor. Kocaeli’de büyük bir pazara sahip olan Çenesuyu, İstanbul’a da kendisine pazar buldu. Derince Belediye Başkanı ve Çenesuyu A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Aziz Alemdar, Çenesuyu’nun 2010 yılında 5 milyon, 2011 yılında 7 milyon, 2012 yılında da 12 milyon liralık satışa ulaştığını, 2013 yılında da 20 milyon liralık satış yapmayı hedeflediklerini söyledi.

ÜNİVERSİTE-ASKERİYE
İstanbul’un birçok yerinde Çenesuyu’nun satıldığını söyleyen Başkan Alemdar, “İstanbul’da üniversitelere ve askeriyelere Çenesuyu satışı gerçekleştiriyoruz. Pazar payımız artınca bizim hedeflerimizde de değişiklikler oldu. Zira Muğla’dan yeni bir ünite almıştık. Bu ünite ile yeni bir markayı piyasaya sürmek istiyorduk. Ama Çenesuyu pazarımız artınca, bu talebi karşılamak için yeni kurduğumuz ünitede de Çenesuyu üretmeye başlayacağız. Pazar payımızın artması sonrasında yeni markanın piyasaya sürülmesini bir süre erteledik” dedi.

130520130940247079006_4.jpg

YENİ ÜNİTE 20 MAYIS’TA
Yeni tesisin 20 Mayıs’ta hizmete gireceğini ve Çenesuyu üretmeye başlayacağını söyleyen Alemdar, “Yeni ünite için hummalı bir çalışma var. Nasıp olursa yeni üniteyi 20 Mayıs’ta hizmete sokacağız. Yeni ünitenin devreye girmesiyle talepleri daha rahat bir şekilde karşılayacağız’ açıklamasında bulundu.

ECZANELERDE SATILIYOR
İstanbul’da satışların iyi gittiğini söyleyen Başkan Alemdar, Suudi Arabistan’da da satışların çok iyi gittiğini, iyi bir pazar yakaladıklarını söyledi. Alemdar, ‘Arabistan’da bu kadar kısa bir süre içinde bu kadar iyi bir pazar yakalayacağımızı tahmin etmiyorduk. Arap halkı Çenesuyu’nu çok sevdi. Hatta Çenesuyu’nu eczanelerinde bile satıyorlar. İlk duyduğumda inanmamıştım, ama arkadaşlar bana Çenesuyu’nun eczanelerde satıldığına dair fotoğraflar getirince çok sevindim. Arap halkı, içimi çok güzel olan ve bazı hastalıklara iyi gelen Çenesuyu’nu ilaç niyetine içiyorlar. Çenesuyu’na verilen bu değer bizi çok mutlu ediyor’ dedi.

20 MİLYONLUK SATIŞ HEDEFLİYORUZ
Çenesuyu’nun Türkiye’nin içimi en güzel su olduğunu söyleyen Başkan Alemdar, “Profesyonel bir ekip suyumuzu sürekli denetliyor, sürekli ölçümler yapıyor. Çenesuyu, içimi en güzel sulardan biridir. Çenesuyu’nu şu anda pet şişelerde satıyoruz. Benim en büyük idealim, Çenesuyu’nu camda satmak. Nasip olursa, bunu da ikinci dönemimde gerçekleştirmek istiyorum. Çenesuyu’nun 2012 yılında satışı 12 milyon lira idi. Biz 2013 yılında 20 milyon liralık satış gerçekleştirmek istiyoruz. Şunu da belirtmek isterim ki, 2012 yılının ağustos ayına kadar olan bölümde yaptığımız satışı, 2013’ün ilk üç ayında ulaştık. Bu da pazar payımızın ne kadar arttığını gösteriyor. Yeni ünitemizin devreye girmesiyle, talepleri daha rahat karşılayacağız” diyerek pazar paylarının sürekli arttığına dikkat çekti.


SENDİKALI OLABİLİRLER
Çenesuyu A.Ş. tesislerinde 75 kişinin çalıştığını söyleyen Başkan Alemdar, “Bizler çalışanlarımızı hiçbir zaman mağdur etmeyiz. Çenesuyu A.Ş.’de sendika yok, ama biz sendika varmış gibi çalışanlarımızın haklarını, ikramiyelerini veriyoruz. Çenesuyu A.Ş.’deki çalışanlar sendikalı olmak isterlerse, buna karşı çıkmayız. Çünkü biz belediye olarak her zaman çalışanın yanındayız. Alın terine değer veren bir anlayışımız var” dedi.
Haber:Mesut AKBULUT

13 Mayıs 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR