Kocaeli termaline kavuşuyor

Gölcük Belediyesi Yazlık Ilıcası Termal Turizm Tesisi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün katılımıyla 25 Mayıs Cumartesi günü saat 15.00...

BÜYÜT

Gölcük Belediyesi Yazlık Ilıcası Termal Turizm Tesisi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün katılımıyla 25 Mayıs Cumartesi günü saat 15.00’da açılıyor
Tarihi 2. Yüzyıl Roma dönemine dayanan Yazlık Ilıcası, yüzyıllardır uyuduğu uykusundan uyanıyor. Gölcük Belediyesi’nin tarihi ılıca’da, tarihe saygı çerçevesinde yaptığı çalışmalar ve yaptırdığı termal tesisler ile Kocaeli termaline kavuşuyor.

ELLİBEŞ’TEN HALKA DAVET
Bu kavuşma ve buluşmanın haklı gururunu yaşayan Başkan Mehmet Ellibeş yaptığı açıklamada; “Halkımıza vermiş olduğumuz bir sözümüzü daha yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Büyük bir özveri ve sabırla çıktığımız yolda Yazlık Ilıcası Termal Tesisleri’ni halkımızın hizmetine sunmak için sona geldik. Çalıştık, didindik ve mutlu sona ulaştık. 25 Mayıs Cumartesi günü açılışını yapacağımız tesislerimiz, büyük bir itina ile her türlü konfor ve estetik düşünülerek gerçekleştirildi. İnce eleyip sık dokuduk, kaliteden ödün vermedik. Tesislerimiz Gölcük’ümüzün gururu olacak. Bu mutlu günümüzde tüm Gölcük ve Kocaeli halkını açılışımıza davet ediyorum” dedi.

200520130934450153853_4.jpg

BEŞ YILDIZLI TESİS KONFORUNDA
Gölcük Belediyesi Yazlık Ilıcası Termal Tesisleri’nde her şey düşünülmüş. 10.000 m2’lik alan üzerinde inşa edilen tesiste; bay-bayan ayrı olmak üzere termal havuzlar, çocuk havuzları, Türk hamamları, saunalar, buhar odaları, tuz odası, masaj ve terapi odaları yer almakta. Bunun yanında ailelerin ayrıca özel olarak yararlanabilecekleri aile odaları bulunmakta.Tesisin ayrı bir bölümünde ise sağlık yönünden büyük öneme sahip çamur havuzları mevcut. Yüksek mineral değerlere sahip çamur ile ılıca suyunun karışımı neticesinde yapılacak çamur banyosu ile insanlar şifa bulacaklar.

MANZARA EŞLİĞİNDE YEMEK
Tesisin termal özelliklerinden istifadenin yanında ayrıca mükemmel manzara eşliğinde gününü yorgunluğunun atılabileceği kafeteryaları ile yemek yenilebilecek restoranı da unutulmamış. Tesis tüm bu özellikleri ile sağlık ve şifa dağıtacak. Yaz-kış profesyonel uzman kadrosu hizmet verecek olan tesis, bölge için cazibe merkezi olacak ve Gölcük’ün termal turizm alanında marka haline gelmesini sağlayacak.

TARİHLE İÇ İÇE
2.yüzyılda deniz ticareti ve gemiciliğinin yoğun olduğu Nikomedia'nın güney bölgesinde kurulan antik yerleşimler içinde Astakoz, Eribolos, Heraklion'a bağlı küçük metropolisler yada bunların geniş yerleşimleri dahilinde bir kültür merkezi veya sağlık merkezi olarak hizmet verdiği düşünülen ılıca, antik çağlardan beri kullanılmaktadır. Atıl ve bakımsız bir durumda olan bu tarihi değere ve ılıca'ya Gölcük Belediyesi el atarak hem 2. yüzyıldan günümüze gelen ılıca ve yer altındaki bölümü ortaya çıkarmış hem de Belediyemizce yapılmış bulunan projeye göre bu ılıcanın halkımızla buluşmasını sağlayan Yazlık Ilıcası Termal Turizm Tesisi inşa edilmiştir.

20 Mayıs 2013 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR