Türkanı: MHP'nin ilçe başkanına 24 saat süre veriyorum…

Milli İttifak Kocaeli Milletvekili adaylarından Serhat Duyar, Remzi Kaya ve Metin Tunca önceki gün Gölcüklülerle buluştular. BBP Gölcük İlçe Başkanı...

Milli İttifak Kocaeli Milletvekili adaylarından Serhat Duyar, Remzi Kaya ve Metin Tunca önceki gün Gölcüklülerle buluştular.

BBP Gölcük İlçe Başkanı Gökmen Türkanı,  Milli İttifakın milletvekili adaylarını öncelikle basın mensuplarıyla bir araya getirdi. Bu programa Milletvekili adaylarının yanı sıra BBP İl Başkanı Nihat Yıldız, SP Gölcük İlçe Başkanı Sami Aytaç da katıldı. BBP Gölcük İlçe Başkanı Gökmen Türkanı, BBP’den MHP'ye 300 kişinin geçtiğine dair çıkan haberleri sert bir dille eleştirerek “MHP'nin ilçe başkanına 24 saat süre veriyorum. Bu 300 kişilik listeyi açıklasınlar. Açıklamazlarsa istifa etsinler” dedi.

 

“SEÇİM ÇALIŞMALARI YAPIYORLAR”

Kahvaltı programında konuşma yapan SP ilçe Başkanı Sami Aytaç “Hedefimiz yüzde otuz. Mitingimizde gördük ki milli ittifak barajı geçti. Biz bundan sonrasında ne kadar oy alabiliriz buna bakacağız” dedi. “11 yıldır Gölcük'te yapılan yatırımlara bakın” diyen Duyar ise, “Ne trafik ne otopark, ne otogar ne de sanayi sorunu çözüldü. Şu an yapılan çalışmalarla insanları kandırıyorlar. Seçim çalışması yapıyorlar. Neden bu zamana kadar bu sorunlar çözülmedi” dedi.

 

“SEÇİM GÜNÜ İNŞALLAH TRAFOLARA KEDİLER GİRMEZ”

İl Başkanı Nihat Yıldız ise “Gölcük'te yatırım yapılmıyor. Bütün kaynaklar israf ediliyor. İnsanlardan alınan otopark ücretleri usulsüz. Bazı belediyelerin mahkemelik olduğunu biliyorsunuz. Neymiş spora bağış yapılıyormuş. Bırakın insanlar nereye bağış yapmak istiyorsa yapsın. Buna siz karışamazsınız. Bütün televizyon kanallarına bakın HDP konuşuluyor. Bu da iktidarın bir oyunu. Biz barajı geçtik ve bunu baltalamaya çalıştıklarını biliyoruz. İnşallah seçim günü trafolara kedileri girmez ve oylar çalınmaz” dedi.

 

MHP’YE 24 SAAT SÜRE VERDİ

İlçe Başkanı Gökmen Türkkanı ise yaptığı açıklamada önceki gün MHP'nin ifade ettiği BBP'den 300 kişinin MHP'ye geçtiği iddialarına cevap verdi. Türkanı “Onların basına verdiği 51 kişilik liste elimizde. Bu listede ki 30 kişi zaten bizim partilimiz değil. Ayrıca diğerlerini ismi de kendilerine sorulmadan listeye ismi yazılmış. Partili arkadaşlarımız arayıp haberleri olmadığını söyledi. Ben MHP'nin ilçe başkanına 24 saat süre veriyorum. Bu 300 kişilik listeyi açıklasınlar. Açıkladıkları an ben istifa edeceğim. Ama açıklamazlarsa kendilerini istifaya davet ediyorum. Biz her zaman temiz siyaset yaptık onları da temiz siyaset yapmaya davet ediyorum” diyerek asılsız habere tepkisini koydu.

 

“ESNAFIN HAKLARI ARANMIYOR”

Milli İttifak heyetinin bir sonraki durağı ise, Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı oldu. Gölcük Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman Milli İttifak heyetini son derece sıcak bir şekilde karşıladı. Başkan Kocaman, “Herkes işini yapacak. Siyaset yapan siyaset yapacak biz esnafın sorunlarıyla ilgilenmek zorundaysak bunu yapmalıyız. Biz ülkemizin istikrarını istiyoruz. Ama ezildiğimiz durumlar var. Ancak genel başkanımız sadece padişahımız çok yaşa demekte esnafımızın hakları aranmıyor” diyerek sitem etti.


“ESNAFIN YANINDAKİYLE BERABERİZ”

“Bizim çocuklarımız, tanıdık yüzler Türkiye Büyük Meclisi’nde olsun” diyerek sözlerini sürdüren başkan Kocaman, “Küçük esnafa teşvik yok. Benim esnafım huzursuzsa bende huzursuzum.  Esnafın yanında kim olursa onunla beraberiz. Küçük esnaf olmadan bir şey olmaz. Kentlerde AVM’ler de olmalı biz ona karşı değiliz. Gölcük’te sosyal alan yok. Burası İzmit’ten daha farklı. Halka yansıyan çalışmalar olsun.  Kazıklı voyvoda gibi sadece kendilerinin kullanımında hizmetler var” diyerek Gölcük’ün iyi bir hâlde olmamasından dert yandı.


DUYAR, PAZARCILARA DESTEK OLDU

Esnafın sorunlarını başkanın ağzından dinleyen Duyar ise, “Son derece haklısınız Gölcük Donanma kenti olarak adlandırılıyorsa, bir kentin sahip olduğu her şeye sahip olması gerekir” ifadelerini kullandı. Sıcak sohbet ortamından ayrılan heyet Pazarcı esnafının yanında yer aldı. Duyar, Pazarcının işinin yansıyan zamlar yüzünden gittikçe zorlaştığına dikkat çekti. Ve bu kez Pazarcı önlüğünü takarak, Pazarcılara destek oldu.  Pazarcılar da gönüllerinin milli ittifaktan yana olduklarını vurguladılar.


ESNAFIN GÖNLÜ MİLLİ İTTİFAKTA

Gölcük’te tüm esnafın nabzını tutan Milli İttifak heyeti Gölcük Sanayi Sitesi’ndeki esnafında sorunlarını dinledi. Esnaf bir hayli dert yanarak, iktidara bu kez oy veremeyeceklerini gönüllerinin milli ittifakla olduğunu belirttiler. Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Başkanı Bekir Tülü ve yönetimini de ziyaret eden heyet. Burada soru yağmuruna tutularak, merak edilenleri cevapladılar. Emekli Astsubaylar en büyük sıkıntılarının Türkiye’de yasaların işlenmemesinden kaynaklandığını belirttiler ve milli ittifakın adamcılığa son vermesini istediler.


EMEKLİLERİN DERTLERİYLE DERTLENDİLER

Gölcük’ü karış karış gezen heyet Türkiye Emekliler Derneği Gölcük Şube Başkanı Ali Osman Kılıç ve dernek çatısı altında bulunan emeklileri de ziyaret ettiler. Emeklilerin dertlerini dinleyen heyetin dikkatini dernekte asılı olan ve üzerinde ‘Döviz kurundaki aşırı yükseliş nedeniyle kömür yazımı geçici bir süre durdurulmuştur’ yazısı çekti. Bunun üzerine heyet milli ittifakın iktidarıyla emeklinin çilesinin sona ereceğini ve emeklinin rahat bir nefes alabileceğini vurguladılar. 


GAZİLER İKTİDARA SİTEMLİ

Heyetin son ziyaret durağı ise,  Muharip Gaziler Derneği Gölcük Şube Başkanı Mehmet Aslan ve Gazilere oldu. Gazilerin sorunlarıyla yakından ilgilenen milli ittifak temsilcilerine Gaziler çektikleri sıkıntıları bir bir anlattılar. Gaziler en büyük problemi ulaşımda yaşadıklarının altını çizerek, “UKOME’den kart temin ediyoruz. Ama temin ettiğimiz bu kartlar başka bir şehirde kullanılmıyor bizler sıkıntıya düşüyoruz.  Sadece bu mu Gazilerin haklarını düzenleyen bir yasa bile yok” diyerek iktidara yüklendiler.

07 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR