SUMOTAŞ’ta başkan Ömer Yavuz oldu

Dev cips üreticisi Frito Lay’in yıllardır taşıyıcılığını yapan SUMOTAŞ’ta, Hüseyin Erhan’ın istifasının ardından dün yapılan olağanüstü genel kurulda...

BÜYÜT

Dev cips üreticisi Frito Lay’in yıllardır taşıyıcılığını yapan SUMOTAŞ’ta, Hüseyin Erhan’ın istifasının ardından dün yapılan olağanüstü genel kurulda başkanlığa Ömer Yavuz seçildi. Kongre, beklenenin aksine tek listeli ve son derece sakin geçti

Kartepe’nin Suadiye beldesinde üretim yapan Frito Lay cips fabrikası ile fabrikanın yıllardır taşıyıcılığını yapan SUMOTAŞ Kooperatifi arasında geçtiğimiz aylarda çok büyük sıkıntılar yaşanmıştı. Her iki taraf, sözleşme konusunda sürekli masaya oturmalarına rağmen bir anlaşamaya varılamamış, süreç eylemlerle ve gözaltlarıyla devam etmişti.

HÜSEYİN ERHAN’IN İSTİFASI
Frito Lay Genel Müdürü Ece Aksel, Hüseyin Erhan kooperatife başkanlık yaptığı sürece SUMOTAŞ ile anlaşma sağlamayacaklarını belirterek, başka bir firmayla anlaşmıştı. Gelişen olayların ardından başkan Hüseyin Erhan rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmış, sonra da başkanlık görevinden istifa etmişti.

ÖMER YAVUZ TEK ADAY
SUMOTAŞ Kooperatifi, genel yasa gereği 40 gün içinde kongre yapmak mecburiyetindeydi. Dün SUMOTAŞ Kooperatifi binasında yapılan kongrede polis ekipleri hazır bekletildi. Kongrede aday olması beklenen Ramazan Atmaca ve Fevzi Asker aday olmazken, kongreye tek aday olarak giren Ömer Yavuz, başkanlığı kazandı.

OY BİRLİĞİYLE SEÇİLDİ
491 kooperatif üyesinden 235 üyenin oy kullanma hakkı bulunurken, kongreye sadece 130 üye katıldı. Kongrede divan başkanlığını Remzi Şeker katipliğini ise Recep Küçük ve Murat Sarıcan yaptı. Kongrede 7 kişilik yönetim kurulu, 3 kişilik disiplin ve 5 kişilik kooperatif birliği delegesi oy birliğiyle seçildi.

GAYRET VE SAMİMİYET GEREKLİ
Ömer Yavuz seçimin ardından yaptığı konuşmada, “Mali konumumuzun ne olduğuyla ilgili bir çalışma yapacağız. Bu çalışmadan sonra yol haritamızı daha sağlıklı çizeceğimizi düşünüyorum. Üye arkadaşlardan azami şekilde gayret ve samimiyet göstermelerini rica ediyorum” dedi.

YENİ ARABA ALIMI ŞART
Gelecek planlamalarının uzun vadede gerçekleşeceğini söyleyen Yavuz, “Halletmemiz gereken bir diğer konu yol güzergâhlarının düzenlenmesi ve bununla ilgili yeni araba alımı gerekebilir. Shell sözleşmesi ve İş Bankası konularının en yakın zamanda gözden geçirilerek rapor sunulması bir dizi tasarruf tedbirinin hayata geçirilmesi ve bu konuda personel ve üyenin azami hassasiyet göstermesi konusunda atılacak adımların samimiyetle desteklenmesini rica ediyorum” diye konuştu.


YÖNETİM KURULU
Ömer Yavuz (Başkan)
Hikmet Çelebi
Hüseyin Kaba
Murat Öngel
İsmail Tabay
Hakan Süral
Murat Atabay

DENETİM KURULU

Ahmet Memiş
Zihni Karakaya
Şenol Özgenç

ÜST KURUL DELEGELERİ
Ömer Yavuz
Hikmet Çelebi
Fehmi Başaran
Hayri Turoğlu
Ali Kıral

13 Ekim 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR