SP’li Sarıdoğan, Başkan Yunus Pehlivan’ı eleştirdi...

Körfez Belediye Başkanı mı, FK teknik direktörü mü?Saadet Partisi Körfez İlçe Başkanı Recep Sarıdoğan, Başkan Pehlivan’ı eleştirerek, “Gece kahvehanel...

BÜYÜT

Körfez Belediye Başkanı mı, FK teknik direktörü mü?

Saadet Partisi Körfez İlçe Başkanı Recep Sarıdoğan, Başkan Pehlivan’ı eleştirerek, “Gece kahvehanelerde, gündüz ise futbol sahalarında, zamanını boşa harcıyor” dedi

Saadet Partisi Körfez İlçe Başkanı Recep Sarıdoğan, haftalık toplantısında AKP iktidarını ve Körfez Belediyesi’ni eleştirdi. Sarıdoğan yaptığı açıklamada bulundu; “Türkiye genelinde mahalli seçimler 2014 yılının mart ayında yapılacaktır. Bu gün itibarıyla 9 .yılını geride bırakmış Türkiye’nin birçok bölgesinde iktidar belediyeleri diğer bölgeleri de muhalefet belediye başkanları koltuklara halkımız tarafından oturtulmuştur.


PROJELERİ YOK
Bu seçimlerde kazanan belediye başkanlarının bir çoğu hizmetin ötesinde başbakanın gölgesinde seçimleri kazanmış diğer bir kısmı iktidar partisi karşıtı olması hasebiyle seçimleri kazanmıştır. Bugün Türkiye’de milletimizin derdine derman olacak, halkın sorunlarını giderecek sağlık ve yol harici hiçbir proje hayata geçirilememiştir.
Başbakanın gölgesinde seçim kazanılan bir ilçemizde Körfez ilçemizdir.

SANAL GÖRÜNTÜLER
2009 yılında hiçbir kayda değer hizmet yapılmamasına rağmen iktidara bağlı bir belediye başkanı birçok vaatle halkımız tarafından yeniden göreve getirilmiştir
Bu ilçemizin coğrafi yapısı hesaba katılmadan bilimsel hiçbir veriye dayandırılmadan, sanal görüntülerle insanımızı yanıltan bu yönetim Körfezimize hiçbir katkı sağlamadığı gibi aksine Körfez ilçenin coğrafi yapısını, havasını denizini hatta ve hatta yamaçlarında bundan önce Türkiye’nin bir numarası olan kirazını bile yok etmişlerdir.

HALKIMIZ RAHATSIZ
Valilikçe açıklanan 3 battı çıktının bir tanesi Körfez ilçe Sanayi, Çamlıtepe, Yeniyalı, Esentepe, İlimtepe ve Yavuz Selim Mahalleleri’ne geçişte kullanılacak olan battı çıktının buraları rahatlatacak olması sevindiricidir. Şoförler mahalle halkını rahatsız ediyor. Buradan yetkililere en az bu battı şıktı kadar önemli, Atalar Mahallesi bölgesinde bulunan, Roto Limanı, Evyap Limanı, Gübre Fabrikası, Kırlangıç Fabrikasına giriş çıkışların çok yoğun olması hasebiyle buralarda trafik adeta bir çileye dönüşmekte aynı zamanda buralara giriş çıkış yapan kamyon ve tırlar E5 kenarına park ederek adeta kazaya davetiye çıkarmaları mahalle aralarını kullanmaları mahallelerde gürültü kirliliğine sebep olmakta, mahalle aralarına park eden araçlarda kamyon şoförlerinin gecelemeleri, ayakta sokak ortasında tuvalet ihtiyaçlarını gidermeleri, aileleri ciddi manada rahatsız etmektedir. Acilen bu bölgeye bir battı çıktı yapılması gerekmektedir.


PEHLİVAN’A ELEŞTİRİ
Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, gece geç saatlere kadar kahvehanede zamanını hoyratça harcaması, gündüz ise spor sahasında sanki belediye başkanı değil, Körfez Futbol Kulübü’nün teknik direktörü gibi davranmasından dolayı Körfez halkının hiçbir sorunu çözülememektedir.

İKTİDAR VE MUHALEFET SİYASETÇİYE GÜVENİ AZALTTI
Bununla birlikte Körfez ilçede oturup ta işsizlikten mustarip gençlere tutamayacakları sözler verip gençlerin umutları ile oynayarak siyasete ve siyasetçiye güveni ayaklar altına alınmasına sebep olmuşlardır.

SP, SİYASETE GÜVEN KAZANDIRACAK
Bu seçimin öneminin geçmiş seçimlere nazaran daha çok önemsememiz gerektiğine inanıyoruz. Bu seçimde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur seçilecek idarecilerle birlikte mensup olduğu partinin hizmet amaçlı gerçekçi ve Körfeze uygun projelerin halkımızın görüşüne sunarak onların güvenini yeniden kazanmanın çabası içerisinde olmamız gerekmektedir. Geçmişte belediyecilikte destanlar yazan Saadet Partili bir başkan ve ekibi iş başına getirmek süratiyle siyasete ve siyasetçiye yeniden güven kazandırılmış olacaktır”

26 Aralık 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR