“Kandıra’ya kadın eli değmeli”

AKP KANDIRA BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI AV.BALCIOĞLU:“Kandıra’ya kadın eli değmeli”AKP’den Kandıra Belediye Başkan aday adayı olan Av. Emel Ceylan Balc...

BÜYÜT

AKP KANDIRA BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI AV.BALCIOĞLU:
“Kandıra’ya kadın eli değmeli”
AKP’den Kandıra Belediye Başkan aday adayı olan Av. Emel Ceylan Balcıoğlu, anne ve babasının Kandıralı olduğunu, hem siyasette kadınlara cesaret vermek, hem de doğduğu büyüdüğü Kandıra’ya hizmet etmek için aday adayı olduğunu söyledi
Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Av. Emel Ceylan Balcıoğlu, büyük bir medeni cesaret örneği göstererek doğduğu, büyüdüğü Kandıra’ya AKP’den belediye başkan aday adayı oldu. Kurban Bayramını fırsat bilen Av.Balcıoğlu, iki günde 11 köy gezdi. Ay sona kadar diğer 81 köyü de dolaşmayı hedefleyen Balcıoğlu, gittiği köylerde büyük ilgi gördüğünü söylüyor. Av. Emel Ceylan Balcıoğlu, dün eşi Av.Salih Balcıoğlu ile birlikte gazetemizi ziyaret etti. Balcıoğlu, çalışmaları hakkında bilgi verdi.

ANNE VE BABASI KANDIRALI
AKP’den Kandıra Belediyesi Başkan aday adayı olan Av.Balcıoğlu’nun babası Kandıra’ya bağlı Hacımazlı, annesi de Kocaoğlu Köyü’nden. Siyaseti çok sevdiğini, kadınların da siyasette aktif rol oynaması gerektiğine inandığı için aday adayı olduğunu söyleyen Av.Balcıoğlu, çalışmalarının çok başarılı bir şekilde devam ettiğini söyledi.

SİYASETİ SEVİYORUM”
Av.Balcıoğlu aday adaylığı ve çalışmalarıyla ilgili şu açıklamada bulundu; “Ben Kandıralıyım. Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanlığını yapıyorum. Siyaseti seviyorum. Doğduğum, büyüdüğüm Kandıra’ya belediye başkanı olmak istiyorum. Memleketime hizmet etmek istiyorum. Başbakanımız kadınların siyasete girmesini istiyor. Ben de bir kadın olarak siyasete atıldım.

“KIZIM SENİ ÇOK SEVDİK”
Amacım kadınların da siyasette başarılı olabileceğini göstermektir. Ben kendime güveniyorum. Kandıra’da mahalle mahalle, köy köy dolaşıyorum. Kurban Bayramı’nda iki gün içinde 11 köy dolaştım. Halkımızın bana olan ilgisi, desteği beni çok mutlu ediyor. Anne ve baba tarafından Kandıralı olduğum için Kandıralı köylüler benim ya baba tarafımı, ya da anne tarafımı tanıyorlar. Bu yüzden de beni kızları olarak görüyorlar. Kızım seni çok sevdik, inşallah belediye başkanı olursun diyorlar. Halkımızın bana olan sevgisi ve ilgisi inanın beni çok mutlu ediyor.

“KADINLAR DAHA BAŞARILI”
Kadınların her alanda başarılı olabileceğini söyleyen Balcıoğlu, “Şunu ifade etmeliyim ki, kadın muhtarlar, erkek muhtarlardan daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Aynı şekilde kadın belediye başkanları da çok başarılı olabilir. Ben aday adayı oldum. Çalışmalarımı bu yönde sürdürüyorum. Partimiz beni aday gösterirse, elimden gelen çabayı göstereceğim.

“KADINLAR CESARETLENMELİ”
Partim beni aday göstermese bile, bu elbette dünyanın sonu değil. Partimin başarılı olabilmesi için çalışmalarım bütün hızıyla devam edecek. Daha önce ifade ettiğim gibi ben, kadınların siyasette girebileceğini, kadınların da köy köy dolaşabileceğini kanıtlamak için bu yola girdim. Kadın olarak bazı zincirleri kırmak zorundayız. Kadınlara cesaret vermek için bu işe soyundum. Aday gösterilmesem bile, ben kadınlara cesaret verdiğimi düşünüyorum.

“KİM ADAY OLURSA DESTEKLERİZ”
Ben bir işe girdiğim zaman en iyisini yapmaya çalışırım. Aday adaylık sürecimde elimden geldiğince çalışıyorum. Diğer aday adayları da çalışmalarını sürdürüyor. Partimiz bir dizi yoklama sonrasında adayı belirleyecek Partimiz kimi aday gösterirse, ben o adaya tam destek vereceğimi taahhüt ediyorum” dedi.

“EMEL HANIMA TAM DESTEK”
Av.Emel Ceylan Balcıoğlu’nun eşi Av.Salih Balcıoğlu ise eşinin siyasete girmesiyle ilgili, “Emel Hanım siyaseti çok seviyor. Ben ise aksine siyaseti sevmiyorum. Emel Hanım, siyasete gireceğini söylediği zaman, kendisine her türlü desteği vereceğini söyledim. Emel Hanım çok aktif çalışıyor. Köy köy dolaşıyor. Bu kadar enerjiyi nereden buluyor anlamış değilim. Açıkçası ben bu kadar enerjik değilim. Emel Hanıma her türlü desteği vermeye devam edeceğim” dedi.

18 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR