Gönenli: Civelek, Umreye kul hakkıyla gitti

Büyük Birlik Partisi (BBP) İl  Başkanı Av. Şerif Gönenli, il binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Kocaeli gündemindeki gelişmeler ve 2015 genel...

Büyük Birlik Partisi (BBP) İl  Başkanı Av. Şerif Gönenli, il binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Kocaeli gündemindeki gelişmeler ve 2015 genel seçimleri hakkında açıklamalarda bulunan Gönenli, gündemde yer alan Kent Konut’la ilgili, “Biz yüzde 95’i Büyükşehir’in olan Kent Konut’ta halkımız için sorgulama yapıyoruz” ifadesine yer verdi.

 

ÇÖZÜNME ODAKLI

Şerif Gönenli, ülkede uzun yıllardır süre gelen kardeşliğin bitmemesini istediklerini belirterek “Ama hükümetin PKK ‘ya karşı tavrı sorun çözme değil çözünme odaklı. Pazartesi günü heykel krizi patlak verdi. Bugün heykeli kaldıran, görevini yapan askerler için soruşturma yapılmaya başlandı. İmralı canisi ile yapılan pazarlıklar devam ediyor” dedi.


MİLLETİN UMUDUYUZ

Konuşmasına devam eden Gönenli, “Hedefimiz 2015 genel seçimlerinde meclisin içinde olmaktır. Pazar günü saat 10.00’ da Ankara’da 2015 genel seçimleri için bir genel istişare toplantısı yapacağız. Biz parti olarak milletin umuduyuz. Bu kadrolar milletimizi en üst seviyedeki refaha kavuşturacaktır” ifadesine yer verdi.


KUL HAKKINA GİRDİ

İlkeli siyasetin tek adresi olduklarını da vurgulayan Şerif Gönenli, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek ile ilgili suç duyurusuna da değinerek, “Kubilay Arslan’ın AKP’ye geçtiği haberleri doğru değildir. Civelek’ten bir özür bekledik fakat dilemedi. Gerçi kendisinin de umreye gittiği meçhuldür. Civelek, kul hakkına girmiştir. Bizden helallik dileyerek umreye gitmesi gerekirdi. Gerçekten eğer umreye gittiyse döndüğünde de ziyaretine gitmeyiz” dedi.

 

AÇIKLAMA YAPMADI

Kent Konut ile ilgili iddialara da değinen Gönenli, ‘”Gerçek belgeye ve bilgiye dayanmadan asla açıklama yapmayız. Bugün Kent Konut Genel Müdürü Yalçın Özön’ü ziyaret ettik. Amacımız bilgi almak ve Mayıs ayında göreve yeni başlamasından dolayı hayırlı olsun dileklerinde bulunmaktı. Civelek’e indirim yapılıp yapılmadığını sorduk. Yeni genel müdür bize bu konuda açıklama yapmadı’’ şeklinde konuştu.


MÜDÜR DEĞİŞTİREREK AKLANAMAZSINIZ

Kent Konut Genel Müdürü Yalçın Özön’ün ziyaretinden konuşmalara yer veren Gönenli, Özön’ün Civelek’in durumu ile ilgili bir bilgisinin olmadığını, Mayıs ayında göreve başladığını, göreve başlar başlamaz da kurumun incelemeye alınmasını istediğini belirtti. Açıklamanın sonunda Gönenli, ‘’Civelek belediye çalışanı mı yoksa meclis üyesi mi? Kent Konut’un genel müdürünü değiştirerek aklanamazsınız” dedi.


TEK KURBAN CİVELEK Mİ?

Bir usulsüzlük varsa sorumlunun genel müdür ve yönetim kurulu üyeleri olduğunu da kaydeden Şerif Gönenli,  “Biz yüzde 95’i Büyükşehir’in olan Kent Konut’ta halkımız için sorgulama yapıyoruz. Bir başka sorumlu da Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’dur. Konunun derhal gereği yapılmalıdır. Önümüzdeki günlerde Genel Sekreter Tahir Büyükakın’ı ziyaret edeceğiz. Kent Konut şehrin önemli kuruluşlarından biridir. Kent Konut’ta altı yedi defa müdür değişmiş. Yönetim kurulu ve personel bu kadar sık değişmiyor. Bu söylentilerin ve dedikoduların tek kurbanı Civelek mi? “diye sordu.

22 Ağustos 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

alperen - yeni bir tetikci bulmuş siyasetin perdearkası oyuncuları perdeyi kaldırırsalar açıga çıkarsınız

Yanıtla . 0Beğen 22 Ağustos 15:57
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR