AKP’nin tabelalarını Eğitim-Bir-Sen savundu

AKP İl ve İzmit İlçe başkanlıklarının da bulunduğu Haldız İş Merkezi’nin yöneticisi olan Bahri Odabaş, dün düzenlediği bir basın toplantısı ile iktid...

AKP İl ve İzmit İlçe başkanlıklarının da bulunduğu Haldız İş Merkezi’nin yöneticisi olan Bahri Odabaş, dün düzenlediği bir basın toplantısı ile iktidar partisinin tabelalarını indireceklerini dile getirdi. AKP yöneticilerinin bina yönetiminden izin almadan tabelalar ve giydirmelerle reklam yaptığını dile getiren Odabaş, “İktidar partisi temsilcileri reklam yapıyor, ama bu reklamın bedeli yıllık olarak 150 bin liradır” dedi.

 

“UYARILARI DİNLEMEDİLER”

AKP yöneticilerinin bu meblağı ödememeleri durumunda tüm tabelaların iş merkezi yönetimi tarafından vinçlerle söküleceğini dile getiren Odabaş, konu hakkında yaptıkları uyarıların ise dikkate alınmadığına vurgu yaptı. Haldız İş Merkezi terasında yapılan basın toplantısında konuşan yönetici Bahri Odabaş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

“YAZILAR VE TABELALAR KALDIRILMALI”

“İş merkezimizde kiracı olarak bulunan AK Parti İl ve İzmit İlçe başkanlıklarının diğer kat maliklerinin ve iş merkezi yönetiminin onayını almadan reklam için kullandıkları dış cephe ve terasa konulan poster, tabela ve reklamların yıllık parasal değeri yaklaşık 150 bin TL’dir. 13 yıldan beri merkezin ortak alanlarını izinsiz kullandıkları halde, kamu hizmetinde bulunmalarını değerlendirerek son 3 yıl hariç bir talepte bulunmadık. Kendilerinden çatımızın ve dış cephemizin yenilenmesi karşılanmadığı takdirde ortak alanlarımızda bulunan tüm poster, tabela ve yazıların kaldırılmasını istiyoruz.”

 

TERAS HARAP HALDE

AKP’nin kara ödemeden İş merkezinin terasını işgal ettiğini ifade eden Odabaş, teras kattaki odada bulunan AKP flamaları ve posterleri göstererek, “AK Parti yöneticileri bunlar için kira ödemiyor ve burayı işgal ediyor. Binayı harabeye çevirdiler” dedi. Öte yandan yapılan basın açıklaması sırasında ilginç bir olay da yaşandı. Haldız İş Merkezi’nde bulunan Eğitim-Bir-Sen Kocaeli 1 No’lu Şube’nin başkanı olan Şahin Yaşlık ve beraberindeki kişiler, AKP tabelalarının kaldırılmak istenmesine tepki gösterdiler.

 

AKP’Yİ SENDİKA SAVUNDU

Merkezin yöneticisi olan Bahri Odabaş’ın üzerine yürüyen şube başkanı Şahin Yaşlık, “Buranın mülk sahibi Filiz Hanım değil mi, sen kimsin böyle bir açıklama yapıyorsun?” diye konuştu. Odabaş, “Ben alınan kararla 3 yıl daha bu binanın yöneticisiyim. Açıklama hakkını bana mülk sahipleri verdi” dedi. Yaşlık’a, “AKP’nin avukatlığını yapıyorsunuz” sözleri ile karşılık veren Odabaş’a bazı sendika üyelerinin yanıtı ise “Neden siyasi isim kullanıyorsun, o Eğitim-Sen Genel Başkanı” şeklinde oldu.

 

“AKP TABELALARINI İNDİRMEK İSTEMİYORUZ”

Daha sonra basın açıklamasını tamamlayan Odabaş, “Milyonlarca vatandaşımızın oy verdiği bir siyasi partinin tabelalarını indirmek istemiyoruz, ancak AKP il yönetiminden istediklerimiz yerine getirilmez ise bunu yapmakta kararlı oluğumuzun bilinmesini isterim” ifadeleriyle açıklamasını sonlandırdı. Bilal AKPINAR

dsc_0022.jpg

dsc_0037.jpg

23 Şubat 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR