Hizmet-İş Sendikası’ndan sert açıklama !!!

Büyükşehir, İSU ve özel şirketlerde çalışanların sendikalaşma sürecinde, Belediye-İş Sendikası ile Hizmet-İş Sendikası arasında yaşanan çekişmede yumr...

BÜYÜT

Büyükşehir, İSU ve özel şirketlerde çalışanların sendikalaşma sürecinde, Belediye-İş Sendikası ile Hizmet-İş Sendikası arasında yaşanan çekişmede yumruklar konuştu. Belediye-İş Sendikası 1 Nolu Şube Başkanı Adnan Uyar ile Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’nda İş Yeri Baş Temsilcisi Erhan Şirin arasında yaşanan kavgayla ilgili olarak Hizmet-İş Sendikası yazılı basın açıklaması yaptı.

Yazılı basın açıklamasında ise

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İSU’da örgütlü ve yetkili sendikamız HİZMET-İŞ’e karşı bir süreden beri BELEDİYE-İŞ ve yandaşlarının yürüttüğü kampanyada sonuç alamayan, işçilerimizden bir kısmını baskı ve sindirme ile istifa ettirip daha sonra bu üyelerimizin de tekrar yuvaları HİZMET-İŞ’e dönmesiyle panikleyen, ne yapacağını şaşıran, dengesini yitirmiş bir biçimde hem sendikamıza hem de işçilerimize saldıran BELEDİYE-İŞ, bir kez daha anlamalıdır ki: KOCAELİ Büyükşehir İşçisi, İKİNCİ KEZ BELEDİYE-İŞ’E HAYIR! Demiştir.
BELEDİYE-İŞ İş barışına ve işçilerimizin huzuruna yönelik tahrik, girişim ve saldırılarına devam etmesi halinde, son kalıntıları ve yandaşlarıyla birlikte sadece Kocaeli’de değil, tüm bölgemizden silinip gidecektir.
Kendilerine, şu anda yaşadıkları bitkisel hayatlarına devam etmesini tavsiye ediyoruz.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İSU Genel Müdürlüğünde yetkiyi alacak sayıya ulaşamayan ve yalan vaatlerle üye yaptıkları işçilerin tekrar Hizmet-İş Sendikamıza geri dönmelerini hazmedemeyen BELEDİYE-İŞ’in, Kocaeli yerelinde aradığı Şube Başkanı’nı bulmuş ve bu ithal-zorba başkan Adnan Uyar, Sendikamızın Fen işleri Baştemsilcisi Erhan Şirin’le girdiği sözlü münakaşadan sonra İşverene herkesin içinde hakaret ve küfürler yağdırdıktan sonra yumruk atmıştır.
İşbirlikçileriyle ve yandaşlarıyla ayakta durmaya çalışan BİTKİSEL SENDİKA BELEDİYE-İŞ’in ithal Başkanını KINIYOR VE UYARIYORUZ. Bundan sonra artık Kocaeli Büyükşehir ve İSU’nun kapılarına dahi yaklaşmanız mümkün değildir.
Tehdit, şantaj, hakaret, küfür ve saldırılarla varolmaya çalışan İTHAL SENDİKACI ADNAN UYAR’a HADDİNİ BİLMESİNİ, yaptıklarının TEKERRÜR etmemesini tavsiye ediyoruz.
Aksi halde, yapacağı yasa dışı her türlü eylemin sonuçlarına katlanmak zorunda kalacaktır.
Fen işleri baştemsilcimiz Erhan Şirin’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

25 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR