Üstün Dökmen, Gölcük’te kadının ailedeki yerini anlattı

  Gölcük Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, Psikolog ve TV Yapımcısı Prof. Dr. Üstün Dökmen, Kongre Sarayı’nda kadınlarla bir...

BÜYÜT

 

Gölcük Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, Psikolog ve TV Yapımcısı Prof. Dr. Üstün Dökmen, Kongre Sarayı’nda kadınlarla bir araya geldi. Programa Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı’nın eşi Muteber Yazıcı, Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve eşi Feriha Ellibeş, Belediye Meclis Üyeleri ve Gölcüklü bayanlar katıldı.

“YANLIŞ BİLGİYE KANMAYIN”

Prof. Dr. Üstün Dökmen, kadının ailedeki yeri ve önemi konusunu anlattı. Yıllardır topluma yerleşen yanlış bilgilerin artık olmaması gerektiğini belirtti. Dökmen “Bizleri aydan Çin Seddi’nin görüldüğüne inandırdılar, ancak her duyduğumuza inandığımızdan çıplak gözle bu kadar mesafeden görülemeyeceğini düşünmedik” dedi. İnsanların gözüyle gördüğüne bile önceden edindiği yanlış bilgiden dolayı inanmadığını belirterek “Yıllardır Mehter yürüyüşünü izleriz ama bizleri Mehterin iki ileri bir geri gittiğine inandırdılar. Halbuki mehter iki ileri bir geri gitmez. Üç ileri adım atar sağa selam verir, sonra üç adım atar sola selam verir” dedi.

“MARİFET İLTİFATA TABİDİR”

Dökmen, “Çocuklarımızın daima yanlışlıklarını görürüz. Aslında onlarda gördüğümüz olumlu davranışlarını da takdir etmemiz onları motive edecektir” dedi. Diğer insanlarla ve eşlerimizle ilişkilerimizde de karşımızdaki kişiye iltifat etmemiz gerektiğini belirterek “Marifet iltifata bağlıdır” prensibini hatırlattı. Toplumumuzun az okuduğunu, az bilgiye fakat çok fikre sahip olduğunu anlattı. Problemlerimizi kavga ederek değil, konuşarak halletmemiz gerektiğini, bulunduğumuz ülkenin dilini, kültürünü öğrenmemizin bize katkı sağlayacağını ifade etti.

Programını alkışlarla tamamlayan Prof. Dr. Üstün Dökmen, hayranlarına Kongre Sarayı Fuaye salonunda kitap imzaladı ve gösterilen ilgiden dolayı Tüm Bayanlara teşekkür etti.

11 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR