Evi yanan aileye yardım Sakarya’dan geldi

CHP Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ve CHP İzmit Belediye Meclis üyesi Emrah...

CHP Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ve CHP İzmit Belediye Meclis üyesi Emrah Efe; İzmit’e bağlı Ortaburun Köyü’nde geçtiğimiz hafta elektrik kontağından çıkan yangın sebebiyle evleri yanan İbrahim Fidan ve Fethiye Fidan çiftine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Evleri yanalı bir haftadan fazla olan Fidan ailesi yardımın Kocaeli’deki belediyeler yerine, Sakarya’daki bir hayırseverden geldiğini söyledi.


CHP’LİLER YARDIM YAPACAK

Aileye geçmiş olsun ziyaretinde bulunan CHP’li vekiller, aileye maddi ve manevi yardımda bulunacaklarının sözünü verdi. Fidan ailesi yangının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen herhangi bir yardım görmediklerini belirterek, “Bir hafta boyunca komşularımız ya da akrabalarımızda kaldık.  Sakaryalı bir hayırsever vatandaş konteyner yardımında bulundu. Bütün eşyalarımız yandığı içinde mağdur durumda kaldık” dedi.

 

CHP’li Milletvekilleri Akar ve Hürriyet ise yaşanan olaydan dolayı duydukları üzüntüyü dile getirerek, “Bizler elimizden geldiğince yardım etmeye çalışacağız. Başınızı sokacağınız konteynerin bile Sakarya’dan gelmesi bizleri ziyadesiyle üzmüştür. Gerekenin yapılması için Kocaeli’deki bütün resmi kurumlarla görüşeceğiz” dedi.  CHP İzmit ilçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ise evi yanan aileye yardım edeceklerini belirterek, “Yanan evinizin yerine yapılacak yeni binanın bütün çizimlerini kardeşim yapacak ve herhangi bir maddi karşılık da beklemeyeceğiz” açıklamasında bulundu.

 

CHP’LİLER TEPKİ GÖSTERDİ

CHP’li heyet öte yandan köyde incelemelerde bulunarak, bir seneden beri yapılmayan yol ve Ortaburun halkı tarafından kullanılmayan fırının göstermelik olduğunu belirtti. Akar ve Hürriyet, “Seçimden önce oy kaygısıyla bir sene önceden yola taş döktüler. Ancak seçim geldi geçti, o taşlar halen daha duruyor. Kimse gelin size yol yapayım demiyor. Ayrıca köye yapılan fırın da insanlar tarafından kullanılmıyor. Görüntü olsun diye uğraşıyorlar. Vatandaşın ihtiyacı olmayan şeyleri yaparak asıl ihtiyaç duyduklarını görmezden geliyorlar” açıklamasında bulundular.

12 Temmuz 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR