Başkan Ayaz, Kültür Okullarını gezdi

Yatırımda Yıldız Kent olan Başiskele’ye her geçen gün bir yatırım yapılıyor. Yatırımın başkenti haline gelen Başiskele eğitimde yıldız kent konumunu...

BÜYÜT

Yatırımda Yıldız Kent olan Başiskele’ye her geçen gün bir yatırım yapılıyor. Yatırımın başkenti haline gelen Başiskele eğitimde yıldız kent konumunu da bu yatırımlar sayesinde koruyor. Türkiye’nin en önemli eğitim kurumlarının tercih ettiği Başiskele’de şimdi de 35 yıllık dershane tecrübesini okul ile taçlandıran Kültür Okulları hizmet vermeye başlıyor.

 

Yaşam standartlarının her geçen yıl arttığı, işleri kolaylaştıran, Büyükşehir Belediyesi ile ortak düşünen, büyüme imkânları sunan ve birbirini destekleyen kurumlarıyla yatırımcılar için fırsatlar sunan Başiskele'de milyon dolarlık yatırımların yapıldığı, Türkiye'nin ve dünyanın en önemli kurumlarının olduğu görülüyor. Wellborn Otel, The Ness Termal Otel, Doğa Koleji, TED Koleji, Kültür Okulları, Yedi İklim Eğitim Kurumları,  VM Medical Park,  Özel Akademi Hastanesi, Symbol AVM, Atlantis Rehabilitasyon Merkezi bunlardan sadece birkaçı.

 

Eğitimin yıldızı Başiskele şimdi de 2003 yılından bu yana Kocaeli’de eğitim sektöründe hizmet veren Kültür Dershanelerinin 13 yılda yaklaşık 20 bin öğrenciye eğitim vermiş olma tecrübesiyle açılacak olan Özel Kocaeli Kültür Okulları inşaatı tamamlanıyor. İnşaatı gezdiren Kültür Okulları kurucusu Ali Aydemir okulun tüm teknolojik alt yapısı ve donanımları hakkında Başkan Ayaz’ı bilgilendirdi. Başkan Ayaz, Kültür Okullaı ile yapılan protokol ile de Başiskele Belediyesi çalışanlarının eğitim kurumundan %20 indirim ile faydalanacakları bilgisini de verdi.

 

35 yıllık dershanecilik tecrübesinin ardından Özel Kocaeli Kültür Okulları heyecanla yeni öğrencilerini bekliyor.  Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve lise olarak hizmet verecek okul 9 bin m² kapalı alanı ve 5000m² bahçesi, teknolojiyle donatılmış sınıfları, 3D sınıfıyla 3 boyutlu öğrenme imkanları, açık ve kapalı spor salonları, 500 kişilik yemekhanesi, konferans salonu, tam donanımlı fen, kimya ve biyoloji laboratuarları, anaokulundan liseye her öğrencinin kullanabileceği atölyeler, 400 kişilik konferans salonu, aydınlık, ergonomik son çıkan yayınlarla donatılmış kütüphanesi, satranç dersliği, din ve değerler dersliği, bilgisayar dersliği ve daha bir çok özgün mekanlarıyla öğrencilerini bekliyor. 

31 Ağustos 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR