Şenel: Depremle yaşamayı öğrenmeliyiz

Şenel; Bilindiği üzere ülkemiz 17 Ağustos 1999 tarihe acı bir iz olarak düşen, merkezi Gölcük olan Kocaeli’ni ve tüm Marmara bölgesini etkileyen yüzy...

BÜYÜT

Şenel; Bilindiği üzere ülkemiz 17 Ağustos 1999 tarihe acı bir iz olarak düşen, merkezi Gölcük olan Kocaeli’ni ve tüm Marmara bölgesini etkileyen yüzyılın en büyük felaketlerinden birini yaşamıştı. Bugün hepimizi derin acılara boğan ve binlerce vatandaşımızı toprağa verdiğimiz 17 Ağustos 1999 depreminin üzerinden tam 15 yıl geçti.

 

Depremin acılarının ve izleri hiçbir zaman unutulmadı ve unutulmayacaktır., depremlerden ve bu gibi afetlerden büyük dersler çıkarması gerekmektedir. Depremleri en az can ve mal kaybıyla atlatabilmek için, bu alandaki eksikliklerimizin tespit edilmesi, gerekli örgütlenmelerin yapılması ve etkili denetim mekanizmalarının hayata geçirilmesi gerekmektedir.

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün afet bilinci ile ilgili çok derin mesajlar veren bir sözü şöyledir; “Felaket Başa Gelmeden Evvel Önleyici ve Koruyucu Tedbirler Düşünmek Lazımdır. Felaket Geldikten Sonra Dövünmenin Yararı Yoktur.” demiştir. İşte bu söz bize yol gösterici bir ışık olacaktır. Marmara Depremi’nin 15. yıldönümünde; depremde yaşamını yitiren yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

 

 

17 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR