Prof. Dr. Hanım Halilova: Azeri diye bir millet yok, hepimiz Türk’üz

Kocaeli Üniversitesi Tarih Bölümü ve Tarih Kulübü tarafından Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda ‘Hocalı Katliamı Konferansı’ gerçekleştirild...

Kocaeli Üniversitesi Tarih Bölümü ve Tarih Kulübü tarafından Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda ‘Hocalı Katliamı Konferansı’ gerçekleştirildi. Ankara Üniversitesi emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Hanım Halilova’nın konuşmacı olarak katıldığı konferansa ilgi yoğun oldu. KOÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Aygün, Tarih Bölümü Başkanı Doç. Dr. Esma Torun Çelik’in yanı sıra çok sayıda akademisyen, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğrenciler konferansta hazır bulundu.

 

DUYDUĞU ÜZÜNTÜYÜ DİLE GETİRDİ

Konferansta ilk olarak konuşan Dekan Prof. Dr. Halis Aygün, Hocalı Katliamı’nın 24’üncü yıl dönümü sebebiyle üzüntülerini ifade ederek, “Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi Azerbaycan’ın derdi derdimiz sevinci ise sevincimizdir” dedi. Aygün’ün konuşmasının ardından kısa bir belgesel gösterimi sonrası konuşmasına başlayan Prof. Dr. Hanım Halilova, “Atatürk kurtarmış olduğu ülkenin adını Türkiye Cumhuriyeti koydu ve bizim de Türklük bilincimizi hatırlamamızı sağladı” diye konuştu.

 

“KEŞKE BİRLİK OLABİLSEK”

Ermeni meselesinin çok ağır bir mesele olduğunu vurgulayan Halilova, “Dünyada çok az Ermeni var fakat birbirlerine çok sıkı bağlılar. Bu sebeple dünyaya yön verebiliyorlar. Keşke biz 300 milyon Türk de birlik olabilsek. Tarih boyunca Çerkezler, Çuvaşlar, Azeriler ve tüm Türk milletlerinden başı sıkışanlar Türkiye’ye kaçtı. Çünkü Türkiye Türk dünyasının lideri konumundadır. Azeri diye bir millet yoktur hepimiz Türk’üz” şeklinde konuştu. 

05 Mart 2016 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!
7.3 büyüklüğünde deprem! mask
7.3 büyüklüğünde deprem!
YHT, o kente de gidecek mask
YHT, o kente de gidecek
Posco eleman alacak mask
Posco eleman alacak

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR