GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ SEKAPARK’TA YAPILDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Kocaeli Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen gençlik yürüyüşü Sekapark’t...

BÜYÜT

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Kocaeli Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen gençlik yürüyüşü Sekapark’ta yapıldı. Çok geniş bir katılımın sağlandığı yürüyüşe katılanlar Büyükşehir Bandosu eşliğinde, Sekapark’ta açan rengarenk çiçekler arasında sahil boyunca yürüdü.

ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI
Kocaeli Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından Sekapark’ta 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle düzenlenen gençlik yürüyüşü, oldukça geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Yürüyüşte Kocaeli genelindeki okullardan gelen öğrencilerin yanı sıra Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık, İlyas Şeker ve Zeki Aygün, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, İl Gençlik ve Spor Müdürü Muzaffer Çintimar, KASKF Başkanı Murat Aydın da hazır bulundu.

BAŞKAN: SPOR YAPALIM, GENÇ KALALIM
Yürüyüşün başında herkesin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Bugün gençlerimizle hem yürüyelim, hem de bayramımızı kutlayalım istedik. Kocaeli genelinde 7’en 70’e spor yapalım, sağlıklı olalım, genç kalalım istiyoruz’’ dedi.

VALİ: BAYRAMI BİRLİKTE KUTLUYORUZ
Yürüyüşe katılanların ve Kocaeli halkının 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan Vali Topaca, ‘’Bu yıl kutlamalar daha farklı oluyor. Bugün bayramımızı hep birlikte kutluyoruz. Genç ve sağlıklı kalmak için hepimizin spor yapmaya ihtiyacı var. Atatürk, ‘Sporcunun zeki ve çevik olanını severim’ diyor. Bu da çalışmakla, üretmekle, kötü alışkanlıklarda uzak kalmakla oluyor’’ ifadesini kullandı.

GÜNÜN ANISINA AĞAÇ DİKİLDİ
Isınma hareketlerinin ardından Büyükşehir Bandosu’nun çaldığı marşlar eşliğinde başlayan yürüyüşe katılan spor severler, gençler ve çocuklar, böyle güzel bir günde Vali Topaca, Başkan Karaosmanoğlu ve milletvekilleriyle bir arada bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Günün anısına Sekapark’ta gençler tarafından protokol üyeleriyle birlikte ağaçlar da dikildi.

19 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR