KOÜ ve TÜPRAŞ’tan işbirliği toplantısı

Kocaeli Üniversitesi ile TÜPRAŞ arasında yapılabilecek işbirliklerini geliştirmeye yönelik tanışma toplantısı gerçekleştirildi. TÜPRAŞ İzmit Rafineri...

BÜYÜT

Kocaeli Üniversitesi ile TÜPRAŞ arasında yapılabilecek işbirliklerini geliştirmeye yönelik tanışma toplantısı gerçekleştirildi. TÜPRAŞ İzmit Rafinerisi’nde önceki gün TÜPRAŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yavuz Erkut ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır, Genel Sekreter Dr. Fatih Akbulut ile üniversitenin akademisyenleri ile TÜPRAŞ yöneticileri katıldı.

 

“ÜLKEMİZE KATMA DEĞER BİR KURUM”

Üniversite-Sanayi işbirliğine yönelik güçlü mesajların verildiği toplantıda, Prof. Dr. Sadettin Hülagü, üniversiteler ile sanayicilerin işbirliği içinde olmasının ülkemizin gelişmesinde önemli rolü olduğunu vurguladı. TÜPRAŞ’ın şehrimiz ve ülkemiz için lokomotif bir güç olduğunu belirten Hülagü, “TÜPRAŞ, ülkemize önemli ölçüde katma değer katan bir kurum. Onlar ile işbirliği yapmak bizleri çok mutlu edecektir” dedi.

 

“NİYET ÖNEMLİ”

Ardından söz alan Yavuz Erkut ise “Bir iş yaparken niyet önemli. Niyet ve inanç varsa gerisi geliyor. Üniversite ile bu toplantı neticesinde önemli projelere imza atacağımıza inanıyorum” ifadesinde bulundu. Toplantıda, TÜPRAŞ Yatırımcı İlişkileri ve Stratejik Planlama Direktörü Tuncay Önbilgin TÜPRAŞ’ın genel tanıtımını ve istatistiki bilgilerini sundu. TÜPRAŞ Ar-Ge Şefi Funda Çetin ise TÜPRAŞ Teknik Servisler Merkezi ve Ar-Ge Direktörlüğü’nün çalışmalarını ve yürütülen projelerini aktardı.

 

LABORATUVARI GEZDİLER

KOÜ Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Yöneticisi Arş. Gör. Mehlika Kocabaş da üniversite ve TTO’nun faaliyetleri hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Toplantı ardından, İzmit Rafinerisi’ni gezen heyet, TÜPRAŞ Kontrol Merkezi ile Teknik Servisler ve Ar-Ge Direktörlüğü laboratuvarlarını ziyaret ederek yetkililerden bilgiler aldı.

27 Şubat 2015 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR