SEDAŞ İzmit'te altyapı çalışmalarına başladı

SEDAŞ, İzmit'te 5 yer altı trafo merkezi ve 2 beton köşk kabin çalışmasını kapsayan Saraybahçe Projesi'ne start verdiSakarya Elektrik Dağıtım AŞ (Seda...

BÜYÜT

SEDAŞ, İzmit'te 5 yer altı trafo merkezi ve 2 beton köşk kabin çalışmasını kapsayan Saraybahçe Projesi'ne start verdi

Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ (Sedaş), 2012 yılı yatırım programı kapsamında İzmit'te 5 yer altı trafo merkezi ve 2 beton köşk kabin ile yeraltı kablolu yüksek gerilim şebekesi tesis çalışmasını da kapsayan Saraybahçe Projesi'ne start verdi. Sedaş'tan yapılan yazılı açıklamada, Heykel trafo binasından Devlet Hastanesi trafo merkezine kadar yeni tesis edilecek yer altı kablolu enerji nakil hattında 15 kilovolt yerine 34,5 kilovolt enerji kullanılabileceği belirtildi.
YER ALTI TRAFO ÇALIŞMASI
Gerilim dönüşümü de sağlayacak yeni çalışmayla merkezdeki yeni enerji taleplerinin daha rahat sağlanabileceği ve daha kaliteli enerji kullanımının gerçekleşeceği kaydedilen açıklama, şöyle devam etti: "Yapılan çalışmayla 30 yıllık enerji nakil hattı tesisleri yenilenirken, alternatif hat oluşturulmuş olacak. Sedaş, dünyanın gelişmiş ülkelerinde uygulanan yer altı trafo merkezi uygulamasını Kocaeli'de yatırım programına aldığı 5 yeni trafo merkezinde gerçekleştirecek.
ARIZALARA KISA
SÜREDE MÜDAHALE
Kapalı sistem metal muhafazalı modüler hücrelerin yer aldığı yer altı trafo merkezlerinin inşası ile birlikte trafo merkezleri arasında bağlantı sağlayacak yer altı kablolu şebeke de aynı anda tesis edilecek. Yeni yapılacak trafo merkezleri İzmit merkezinde enerjinin uzaktan izlenebilmesi ve arızalara daha kısa sürede müdahale edilebilmesine imkan sağlayacak SCADA Projesi'ne uygun şekilde tesis edilecek." Çalışmalar sırasında zaman zaman enerji kesintisi olabileceği ifade edildi.

07 Ağustos 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR