Halk eğitim merkezi sezon sonu eğitimi Wellborn’da

Wellborn Luxury Hotel, sunduğu ayrıcalıklı hizmetler ile fark yaratmaya devam ediyor. Eşsiz körfez manzarasında 5 yıldızlı konfor sunan Wellborn Luxur...

BÜYÜT

Wellborn Luxury Hotel, sunduğu ayrıcalıklı hizmetler ile fark yaratmaya devam ediyor. Eşsiz körfez manzarasında 5 yıldızlı konfor sunan Wellborn Luxury Hotel verdiği hizmet kalitesi ve misafir memnuniyeti ile sıkça adından söz ettirirken çevreye ve eğitime olan duyarlılığı ile de taktir topluyor.Verdiği hizmetlere bir yenisini daha ekleyen Wellborn Luxury Hotel son olarak Halk Eğitim Merkezi Havuz Suyu Operatörlüğü kursiyerlerine kapılarını açtı.

BİRKAÇ İLDE BULUNMAKTA

Sağlık Bakanlığının 06.03.2011 tarihli Resmi gazetesinde yayınlanan 'Yüzme havuzlarının tabi olacağı sağlık esasları ve şartları hakkındaki yönetmelik' gereğince havuzlarda, havuz suyu operatörlüğü sertifikası olan kişilerin çalıştırılması zorunlu hale geldiğinden oldukça talep gören bir eğitim programı olmasına rağmen Türkiye de sadece birkaç ilde bulunmaktadır. Bunlardan birisi de İzmit Halk Eğitim Merkezi'dir.

'HAVUZ SUYU OPERATÖRLÜĞÜ'

İzmit Halk Eğitim Merkezi’nde kimyager Ruken Bilginer tarafından verilen 'Havuz Suyu Operatörlüğü', operatör: Havuz suyunu fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik yönden kullanıma hazırlayan ve havuzun mekanik tesisatından sorumlu olan kişi anlamına gelmektedir. Operatör, pH ölçümü, klor ölçümü gibi havuzun ölçümlerini yapar ve bu değerleri en uygun aralıklarda tutar. Bütün bu kimyasal testleri yapabilme yeterliliğini derste deneyler yaparak gösteren Ruken Bilginer, havuzlardan örnek sular getirerek ölçümleri derslerinde tek tek kursiyerlerine öğretirken kursun sonunda bir havuza giderek uygulama dersi ile de havuz başında öğrencilerine görsel tekrar yapıyor. Ayrıca havuz suyunun hazırlanması, bakımı ve işletilmesi, havuz suyu kimyasallarının etkileri, genel hijyen ve su ile bulaşabilen hastalıklar ve ilk Yardım gibi yeterlilikleri de kursiyerlerine anlatan Ruken Bilginer, Salih Aydın’a teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

10 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR