Adaylar davete icabet etmeyince Bahri Odabaş, sert konuştu

Milletvekili adaylarına yönelik olarak düzenlenen ve kente ait sorunların tartışılması beklenen Küçük Millet Meclisi toplantısına BDP’nin desteklediği...

BÜYÜT

Milletvekili adaylarına yönelik olarak düzenlenen ve kente ait sorunların tartışılması beklenen Küçük Millet Meclisi toplantısına BDP’nin desteklediği bağımsız milletvekili adayı Emrullah Bingül dışında kimse katılmadı. Bu duruma sinirlenen Odabaş, açtı ağzını yumdu gözünü.

MARSİAD’ın geleneksel hale getirdiği ve bu ay milletvekili adaylarına yönelik düzenlediği, kente dair sorunların konuşulduğu Küçük Millet Meclisi toplantısına Emek Demokrasi ve Özgürlük Platformu’nun destekli bağımsız milletvekili adayı Emrullah Bingül dışında kimsenin katılmaması dikkat çekti. MARSİAD Başkanı Bahri Odabaş, her partinin il başkanına özel davetiye verdiklerini belirterek, “Kimlerin kentin sorunlarına dair çözümler üretmek istediğini şimdiden kestirmeye başladık. Gönül isterdi ki tüm adaylarımızı burada görelim. Sadece bir parti, BDP’nin katılması nedeniyle gelmeyeceklerini bildirdi. Onun dışında kimse geri dönüş yapmadı. Ama sivil toplum kuruluşları her zaman olduğu gibi yine yanımızda olduklarını gösterdi. Sitemlerimin yerini bulmasını diliyorum” dedi.

YATIRIMLAR İNSAN ODAKLI DEĞİL
Milletvekillerinin bir ay içinde taahhütnameyi imzalamaları gerektiğini belirten Bahri Odabaş, sonuçların bir ay içinde kamuoyuna duyurulacağını açıkladı. Emrullah Bingül ise “Kentin ekonomik sorunlarına dair beklenen Stenli Fişer ekonomik model terk edilmelidir. Kendi milli ve yerli ekonomik modelimizi oluşturmalıyız. Üreten toplum haline gelmeli, montaj sanayiden ülkemizi kurtarmalıyız, bunları yaparsak tüm kesimlerim hayata bakışları daha güler yüzlü olacaktır. Kooperatifçilik özendirilmeli ki toplum hem üretici hem de hem de ortak olabilsin. Kapitalizmin getirdiği sonuçlar emekle ve tarımla geçinen halkı ciddi sıkıntıya sokmaktadır. Bu günlük yaşamada yansımaktadır. Yatırımlar kesinlikle insan odaklı değildir” şeklinde konuştu.

07 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR