KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu: Kocaeli’nin vergisi yüzde 25 arttı

Verileri değerlendiren KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, ilimizin ödediği vergi tutarının bir önceki yıla göre yüzde 25 arttığını söyledi.   Maliye Baka...

Verileri değerlendiren KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, ilimizin ödediği vergi tutarının bir önceki yıla göre yüzde 25 arttığını söyledi.

 

Maliye Bakanlığı’nın verilerine göre Kocaeli, 2015 yılında 49,3 milyar TL vergi ödeyerek, İstanbul’dan sonra toplanan vergilerin yüzde 12,1’ini karşılayan ikinci il oldu. Türkiye vergi gelirlerinin yüzde 15,6 arttığı bir dönemde, Kocaeli’nin vergi gelirleri 39,5 milyar TL’den 49,3 milyar TL’ye artarak vergilerde yüzde 24,7 artış yaşandı.

 

“KİŞİ BAŞINA DÜŞEN VERGİDE BİRİNCİYİZ”

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu vergi rakamları ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “2015 yılında ilimizde toplanan vergilerdeki artıştan memnuniyet duyuyoruz. 72 ilin toplamı kadar Kocaeli tek başına vergi ödüyor. Bu sene petrol fiyatlarındaki artışa rağmen vergi gelirlerimiz geçen yıla göre yüzde 25 arttı. Üstelik 500’e yakın işletmemizin merkezleri başka illerde. Kişi başına ödediğimiz vergi miktarı da 28 bin 443 TL’ye yükseldi. Türkiye ortalaması 5 bin 214 TL. Kocaeli bu yıl da kişi başı açık ara en yüksek vergiyi ödeyen il oldu” dedi.

19 Ocak 2016 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR