AKP İl Başkanı Mahmut Civelek; Sultan Öztürk’ü uyardı:

“Şovuna devam ederse; gereği yapılacaktır”AKP il Başkanı Mahmut Civelek, ilçe başkanlarıyla Antikkapı’da bir araya geldi. Konuşmasında olaylı geçen Ge...

BÜYÜT

“Şovuna devam ederse; gereği yapılacaktır”
AKP il Başkanı Mahmut Civelek, ilçe başkanlarıyla Antikkapı’da bir araya geldi. Konuşmasında olaylı geçen Gebze İlçe Kongresine değinen Civelek, Sultan Öztürk’e hitaben; “Bunlar reklam kokan hareketlerdir. Biraz daha devam ederse gereken yapılacaktır” dedi

İlçe kongrelerini tamamlayan AKP, İl Başkanı Mahmut Civelek başkanlığında yenilenen ilçe başkanlarıyla Antikkapı Restaurant’ta bir araya geldi. Kongrelerine Karamürsel ilçesiyle başladıklarını ve Gebze ilçesiyle sona erdiğini belirten Civelek; “Kongrelerimiz birlik ve beraberlik içerisinde tamamlanmıştır. Bugüne kadar tek liste ile kongreler yapıldı. Parti içerisinde istişareler toplantıları yapıldı. Kongrelerimiz bitmiştir. 26 Mayıs’da il kongremiz yapılacaktır. Teşkilat çalışmalarımız devam edecektir. 7 ilçemiz ziyaret edilmiştir. İlçelerimiz ziyaretinde belediye başkanı, ilçe başkanı, meclis üyeleri, kadın ve gençlik kollarıyla görüşmeler yapılıyor” dedi.

“KIRGINLIK YOK”
Cuma günü de Yerel Yönetimler Şurası Toplantısı yapılacağının altını çizen Civelek; “Katılım sınırlı olacaktır. Yerel yönetimler gözden geçirilecektir. Kırgınlıklar ve küskünler oluşmamıştır. Oluşmuş ise bunların en kısa sürede tamir edilecektir. Gittiğimiz ilçelerde ki aday çıkan arkadaşlarımızla bir araya geldik. Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark’ın ataması yapıldı. Yönetim kurulu bu hafta içerisinde oluşacaktır. Ondan sonra yönetimlerinin ataması yapılacaktır” açıklamasında bulundu.

CİDDİYETSİZ BİR DAVRANIŞ
Sultan Öztürk’ün adaylığıyla olaylı geçen Gebze İlçe Kongresine de değinen Civelek;
“Şehrimizde bu kadar güzel konular varken, Sultan Öztürk soruluyor. Gebze seçiminde bir gece öncesinde aday olmak istediğini söyledi. Şaka yaptığını düşündüm. Bu yönde bir çalışma olduğunu bilmediğini nereden çıktığını sorduğumda çok derinden çalışma yapıldığını söyledi. Eğer ben duymasıysam bu çalışma 15 dakika önce başlamıştır dedim. İhtimal vermememe rağmen gelip aday oldu. Basın tarafından doğru şekilde yansıtılmıştır. Sultan Öztürk tek başına sahneye çıktı. Ekibinde kimsenin olmadığını gördük. Ciddiyetsiz bir davranıştır. Divan adaylığını kabul etmezken, tutuklu milletvekilleri dahi seçiliyor demek çok hoş şeyler değildir. AKP’de tutuklu vekiller seçilmiyor. Konuşmamda bunları söyledim” dedi.

GENEL MERKEZ KARARI AYNEN UYGULANIR
Ben il başkanıyım. Söylediğim her şey ilçeleri bağlamaktadır. Genel merkez tarafından alınan karar aynen uygulanır. Bundan bir adım geri atılmaz. İstişareler yapılır karar alınır, genel merkez tarafından alınan kararı uygulamak bizlere düşmektedir. Kadın, gençlik ve ilçe kongreleri yapıldı. Genel merkez kararı uygulanmaktadır. Bir kişi bir yere aday olur. Ben merak ediyorum, başka ilçelerimiz kalsaydı oralara da aday olacak mıydı? Dün geldi Yılmaz ve Cemalettin beyi tebrik etti. Bana il yönetiminde görüşürüz dedi. Ben de bekleriz dedim” açıklamasında bulundu.

GEREĞİ YAPILACAKTIR
Civelek, “Bu hareketler reklam kokan hareketler. Bu hareketler showa dönük hareketler. Bunları herkes gördü yaşadı. Köşe yazarlarının gelip kongrelerimize bakmaları gerekiyor. Bir bayanın tek başına sahnede olması çok güç durumdur. Büyük bir partide milletin partisinde aday çıkılmaz. Kendisine listeni göreyim dedim, olmaz dedi görürseniz istifa ettiriyorsunuz dedi. Listeyi orada öğrendik. Liste okunması sonrasında divan başkanı 2 dakika süre verdi. Ben olsam 10 dakika verirdim. Liste okunur okunmaz listeden istifalar başladı. 2 dakikada 11 istifa oldu. İnsanların haberi olmadan listeye isimler yazılamaz. Bizde bu şekilde reklama katkı veriyoruz. Bu olayın kapatılmasını istiyoruz. Hareketlerimizin yakışıp yakışmadığını teşkilatımız değerlendirmektedir. Biraz daha devam ederse gereği yapılacaktır. Disiplini bozacak kim olursa olsun uygulama yapılacaktır. Sıkı yönetim değildir” değerlendirmesinde bulundu.

RESMİ EVRAK GEREKİYOR
Civelek “Gebze İlçesinde Tatlıkuyu Mahalle Başkanı istifa etmiştir. Sultan Öztürk’ün listesindeydi. İsabet olmuştur. Münferit olaydır kendisini bağlar. Bazı arkadaşlar bunun reklamı peşindedir. nce istifa edilir sonra basına gitmelidirler. Bizim arkadaşlar önce basına gidiyor, ardından resmi evrak kaynıyor arada. Muhalefet tarafından da aynı şekilde AKP’yi kötülenmek ve nemalanmak üzere yapılıyor.

BENİM LİSTEM OLMAYACAK
Civelek “İl başkanlığı kongresi tek liste ile yapılacaktır. Benim makam mevki için planlama yapmam. Süre uzundur. Güzel bir liste yapacağız. İl yönetim kurulu isimleri alıyoruz. Bu liste Mahmut Civelek’in listesi değildir. Kocaeli’nin listesi olacaktır. Burada siyaset yapmak isteyenler istişare sonrasında liste olacaktır. Bu liste bakanımız, büyükşehir belediye başkanımız, milletvekilleri, belediye başkanları, ilçe başkanları komisyon kurulacak. Daha zor bir süreç bizi bekliyor. 26 Mayıs tarihine kadar il yönetim kurulu üyeleri görevlerine devam edeceklerdir.

21 Şubat 2012 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR