Spor kulüplerinden doğan’a tam destek

    İzmit sınırları içerisinde bulunan amatör spor kulüplerine ve sporculara destek veren İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, spor kulüpleri ve s...

BÜYÜT

 

 

İzmit sınırları içerisinde bulunan amatör spor kulüplerine ve sporculara destek veren İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, spor kulüpleri ve sporcularla periyodik aralıklarla bir araya geliyor. Doğan son olarak Serdar Gençlerbirliği Spor, Terzibayırı Kalespor, Fatih Mert Spor ve Atılımspor Kulübü yönetici ve sporcuları ile Seka Park Otel’de bir araya geldi

 

TAM KADRO KATILIM

Başkan Doğan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen programa Serdar Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı ve İzmit Belediye Meclis Üyesi Erkan Aksoy, Terzibayırı Kalespor Kulüp Başkanı Cengiz Demir, Fatih Mert Spor Kulübü Başkanı Tayfun Şirin, Atılımspor Kulübü Başkanı Salih Demirel, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürü Mehmet Kesen ve çok sayıda sporcu katıldı.

 

SPOR DOSTU BELEDİYE

Amatör spor kulüplerine yapılan yardımlarda her zaman en kaliteli ve fonksiyonel malzemeler seçtiklerine vurgu yapan Başkan Doğan, "2009 yılında 31 kulübe toplam 195 bin TL, 2010 yılında 35 kulübe toplam 205 bin TL, 2011 yılında 38 kulübe toplam 212 bin TL, 2012 yılında 42 kulübe toplam 312 bin TL'lik malzeme yardımı yaptık. Malzeme yardımlarımız bu yılda gerçekleştirildi. İzmit sınırları içerisinde faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine sadece malzeme yardımı olarak yaklaşık 1 milyon TL destek verdik" diyerek İzmit Belediyesi'nin her yıl kulüplerin en büyük destekçisi ve spor dostu belediye olduğunu söyledi.

 

"TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK AMATÖR SPOR TESİSİNİ YAPTIK"

Amatör spora yapılan desteğin sadece malzeme yardımları ile sınırlı kalmadığına dikkat çeken Doğan, "Yıllardır yapılmayanı yaptık. Yaklaşık 10 milyon TL'ye mal olan Cephanelik Spor Kompleksi ile şimdiye kadar ülkemizde bir ilçe belediyesinin amatör spora yaptığı en büyük yatırımı gerçekleştirdik. 16 kulübe oda tahsis edilen Cephaneli Spor Kompleksi'nden bu güne kadar 14 bin 780 sporcu yararlandı. Tesis son günlerde Güreş Salonu ile de hizmete başladı" dedi.

 

SPOR KULÜPLERİNE TESİS

Doğan, "Amatör spor kulüplerine her zaman destek olduk, amatör spor kulüplerinden gelen her talebi tüm detayları ile takip ettik. Kulüplerimiz ne istediyse o gerçek oldu. Sadece malzeme yardımları ile yetinmedik. Kulüplerimize kulüp binası ve tesis desteği de verdik. Kocaelispor, Yenişehirspor, Yenimahallespor, Alikahyaspor, Selanikspor, Yenidoğanspor, Yenişehirspor, Körfezspor, Üçyol Doğu Spor, Bağçeşmespor, Fatih ve Gültepe başta olmak üzere 15’ e yakın tesis yaptık” dedi.

 

DOĞAN’A TEŞEKKÜR

Amatör spora verdiği destekten ötürü Başkan Doğan'a teşekkür eden kulüp başkanları “ başkanımız her zaman bizim yanımızda oldu, biz de her zaman Başkan Doğan’ın yanındayız” dediler.

12 Şubat 2014 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR