Turkuaz geceler başlıyor

      Turkuaz Futbol Turnuvası 2014’ün kura çekimi Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi gerçekleştirildi. Bu yıl, Kontakt Gayrimenkul ana sponsorluğun...

BÜYÜT

 

 

 

Turkuaz Futbol Turnuvası 2014’ün kura çekimi Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi gerçekleştirildi. Bu yıl, Kontakt Gayrimenkul ana sponsorluğunda düzenlenen Turkuaz Futbol Turnuvası’nın kura çekimi müthiş bir organizasyona sahne oldu

Yoğun bir katılımla düzenlenen kura çekimine başta takım yöneticileri olmak üzere; Futbol İl temsilcisi Mithat Ağa, KASKF Genel Sekreteri Engin Kater, TÜFAD Kocaeli Başkanı Remzi Demirer, CHP İzmit İlçe Meclis Üyesi Uğur Koştur, MHK ve TFFFHGD Eski Genel Başkanı Mustafa Çulcu, Orhan Balcı gibi isimler de kura çekimine katılanlar arasındaydı.

ÖNCE KOKTEYL SONRA KURALAR

Öncesinde verilen kokteyl ile başlayan kura çekimi akşamının başlangıcında, geçen hafta Soma faciasında hayatını kaybeden madencilerimiz için bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. Saygı duruşunun ardından turnuvanın geçmiş görüntülerinden oluşan bir sunum yer alırken, daha sonra ise kürsüye turnuvanın komite başkanı Oktay Kocatekin geldi. Kocatekin, açılış konuşmasından şunları söyledi: “Turkuaz 2014 futbol turnuvamızın bu yılda yaptığı, yapacağı ve planladıklarıyla hep akıllarda kalan ve ileriki yıllara hep örnek olacak bir organizasyon olacak. Öncelikle, siz birbirinden kıymetli firmaların ve saygı değer temsilcilerinin birbirleriyle tanışma, kaynaşma ve en önemlisi kurulması muhtemel dostluklarına vesile olmasını temenni ederim.”

 

ÖNCELİK HER ZAMAN Kİ GİBİ FAİR-PLAY

Sözlerine Fair-Play’in önemini vurgulayarak devam eden Kocatekin, “Önce şahsım, ana sponsorum Kontakt Gayrimenkul ve 3m Organizasyon ile bu yıl sizlerle hep iç içe olacağımızı bilmeniz bizlere ayrı bir mutluluk yaşatacaktır.” dedi. Kendisi için bazı isimlerin çok önemli olduğunu söyleyen Kocatekin, Cengiz Çetin, Mustafa Çulcu, Hakan Yağcıoğlu, Hayrettin Albayrak, Güngör Arslan, Murat Aydın, Mitat Ağa, Mustafa Elbi, Zafer Onar ve Serdar Yaman’a konukların huzurunda teşekkür etti.

 

“DAHA İYİSİNİ YAPMAK ZORUNDA”

Oktay Kocatekin’in ardından kürsüye gelen Futbol İl Temsilcisi Mithat Ağa ise, bu turnuvayı anlatmaya gerek olmadığını ve 10 yıldır bu turnuvayı düzenleyen Oktay Kocatekin’e yürekten teşekkür etti. En büyük teşekkürü ise turnuvaya katılan kurumların hak ettiğini belirten Ağa,”Ne kadar çok katılımcı olursa o kadar güzellikler olacaktır. Aynı şeyi futbol kulüplerine de söylüyorum, sizler bu dostluğu güzelliği yaşadığınız sürece Oktay bu seneden yaptığından daha iyisini yapmak zorunda. Bizim de üzerimize ne düşerse yapmaya hazırız. Herkese tekrardan başarılar diliyorum hayırlı olsun.” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

“HEYECANI İÇTENLİĞİNİ GÖSTERİYOR”

Mithat Ağa’nın ardından mikrofonu alan Mustafa Çulcu ise şunları söyledi: “ Her zaman bunları söyleyerek başlıyorum; ama Oktay yanıma geldiğinde çok acemiydi. 2004 yılında ‘Ağabey ben turnuva düzenleyeceğim, nasıl yapacağım bu işi?’ diye sormuştu. Bende kendisine bir şeyler anlatmıştım; ama bugün görüyorum olağanüstü profesyonel bir anlayış içerisinde. Kocaeli’de markalaştırdı bu turnuvayı. Bu beni fevkalade mutlu etti.  Ama az önce heyecanlı gördüm kendisini. Her geçen dönem bu heyecanın üzerine katması da, Onun bu turnuvayı markalaştırmasına gösterdiğini içtenliği gösteriyor. Oynayacak ve yönetecek olan arkadaşlara fair-play çerçevesinde başarılar diliyorum.”

 

“DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK”

Kontakt Gayrimenkul ve Yatırım Borsası adına konuşma yapan Seda Güleç ise yaptığı konuşmada Kontakt Gayrimenkul ve Yatırım Borsası olarak burada anasponsor olmaktan gurur duyduklarını belirti. Güleç, “Bundan sonra da desteklerimiz her zaman devam edecek. Şimdiden bütün takımlara bol şans diliyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı. Konuşmaların tamamlanmasının ardından ise 10. yıla özel olarak hazırlanan pasta sahneye getirildi. Pastanın ardından ise kura çekimine geçildi.

 

25 TAKIM MÜCADELE EDECEK

Turkuaz Futbol Turnuvası 2014’te beşerli beş grupta yer alan 25 takım mücadele edecek. Tüpraş, Haldızlar, Assan Hanil, Yıldız Sunta ve Yıldız Entegreturnuvaya seri başı olarak katılırken, takım temsilcileri tek tek sahneye gelerek kura çekimini tamamladı. Yahyakaptan Ferruh Duygu Spor Tesislerinde yapılacak turnuvanın açılış maçı ise yarın saat 20.00’de Tüpraş ile Vario arasında oynanacak.

 

A GRUBU

Tüpraş
Gövdesan Makina
Adliye İmperial Park
Vario
Yin Yapı

 

B GRUBU

Haldızlar
Evyap Port
Derince E.A.H
İzaydaş
Tekfen

C GRUBU

Assan Hanil
Kocaeli Bşb. Bld.
Posco Assan TST.
Schneider Electric
Özka Lastik
 

 

D GRUBU

Yıldız Sunta
Gübretaş
Frito Lay
Enpay
izgaz

E GRUBU

Yıldız Entegre
Kocaeli Emn. Müd.
igsaş
Alstom
Erdem Holding

22 Mayıs 2014 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR