Kadına en fazla şiddet Kocaeli’nde

              Kadına yönelik şiddetin kötü yüzünü her fırsatta göstermeyi ve farkındalık yaratmayı amaçlayan Kocaeli Üniversitesi Halkla İlişkiler ve...

BÜYÜT

 

 

 

 

 

 

 

Kadına yönelik şiddetin kötü yüzünü her fırsatta göstermeyi ve farkındalık yaratmayı amaçlayan Kocaeli Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım üçüncü sınıf öğrencilerinden oluşan Zümrüd-ü Anka Grubu yine adından söz ettirecek bir etkinlikle gündeme geldi. ‘Erkeksen öfkeni yen’ sloganıyla yola çıkan öğrenciler, çalışmalarının ikinci ayağını önceki gün Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde derslik 2 amfisinde ‘Kızılcık Şerbeti-Türkiye’de Kadın Olmak’ adlı seminer gerçekleştirdi.

 

KIZILCIK ŞERBETİ DAĞITILDI

 

Doç. Dr Esma Torun Çelik’in konuşmacı olarak katıldığı etkinliğe Halkla İlişkiler Bölüm Başkanı Edil Sayımer, Başkan Yardımcısı Aybike Pelenk, Halkla İlişkiler Bölümü Öğretim Görevlilerinden Sevim Koçer, Meral Çakır ve Fen Edebiyat Bölüm Başkanı Meryem Gürbüz ile fakülte öğrencileri hazır bulundu. Uzman eşliğinde düzenlenen sunumlar sonrasında seminerin adını temsili olarak göstermek amacıyla katılımcılara kızılcık şerbeti ve kadını temsil eden kurabiyeler dağıtıldı.

 

ÇOCUK GELİNLERE DEĞİNDİ

 

Etkinlikte konuşmacı görevini üstlenen Doç. Dr. Esma Torun Çelik, kadına verilen değeri şimdiki zaman ve geçmiş zamanı karşılaştırarak değerlendirdi. Kadına şiddet konusuna da değinen Çelik, “Kadınlar sadece eşinden şiddet görmüyor. Maalesef Yakınlarından ve hemcinslerinden de şiddet gören kadınlarımız var” dedi. Türkiye’de kadın olmayı bölgelere göre değerlendiren Çelik, kadına yönelik erkek şiddetinin en fazla olduğu yerin Kocaeli olduğunu belirtti. Konuşmasının devamında yıllara göre kadın istismarını değerlendiren Çelik, çocuk gelinlere de değinmeyi ihmal etmedi.

01 Haziran 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR