Çeker: Gölcük’e hastane şart

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nde göreve başlayan yönetici başhekime ziyarette bulundu. Uzm....

BÜYÜT

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nde göreve başlayan yönetici başhekime ziyarette bulundu. Uzm. Dr. Bahattin Koç’u yeni görevinder dolayı kutlayan Şube Başkanı Çeker’e ziyaretinde işyeri baştemsilcisi Osman Kılıç ve temsilci Orhan Gazi Geçgel eşlik etti.

 

GÖREVİNİZ ÖNEMLİ
Ziyaret sonrasında açıklama yapan Şube Başkanı Çeker, “Bahattin Bey’i yeni görevinden dolayı kutluyorum. Genç ve idealist bir yöneticinin göreve başlamasını Gölcük halkı ve hastane için olumlu buluyoruz. Hastanede yaşanabilecek sorunların çözümü için kurum yöneticisinin önemi büyüktür. Yöneticinin yapmış olduğu çalışmayı sendika olarak önemsiyoruz” dedi.

 

KAMU REKATE EDEMİYOR

Gölcük’ün sürekli göç alan bir ilçe olduğunu söyleyen Çeker, “Artan nüfusa oranlı sağlık yatırımı yapılmıyor. Mevcut hastane yetersiz durumda. Bina bile kullanım ömrünü tamamladı. Gölcük’e acil olarak bir hastane binası gerekiyor. Özel sektör sağlık alanında ciddi yatırımlar yaparken devlet ise gerekli yatırımları yapmıyor. Doğal olarak kamunun özel sektör ile rekabet etme sansı ortadan kalkıyor” dedi.

 

BİRLİKTE YAPILABİLİR

İlçedeki siyasi iradenin Gölcük temsilcileri, kaymakamı, belediye başkanı, STK’lar, ilçe kent konseyinden hastaneye sahip çıkmalarını isteyen Çeker, Bu kurumlar bir araya gelerek, ilçedeki sanayi kuruluşlarının da desteği ile bir bina temin edebilirler. Özellikle sanayicilerin Gölcük’te kazandıkları ekonomik değerin küçük bir kısmını Gölcük’e hastane kazandırılması için harcamaları gerektiğine inanıyoruz” diye konuştu.

06 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR