Akıl Oyunları’ndan önemli konferans

  Akıl Oyunları Akademisi, bu yıl 6’ncısı düzenlenen Kocaeli Kitap Fuarı’na katıldı. Geçen Fuarda katılımcıların büyük ilgisini gören Akıl Oyunları Ak...

BÜYÜT

 

Akıl Oyunları Akademisi, bu yıl 6’ncısı düzenlenen Kocaeli Kitap Fuarı’na katıldı. Geçen Fuarda katılımcıların büyük ilgisini gören Akıl Oyunları Akademisi, yüzlerce ziyaretçi ağırladı. Akademi yetkilileri Kitap Fuarı’nda bir de konferans düzenlediler. Bu yılki söyleşinin konusu ekranların çocuklara verdikleri zararlar ve bu zararları önleme yolları oldu.

 

ZARARLARI ANLATTI

Konuşmacı olarak Volkan Tekdemir’in katıldığı söyleşide öncelikli olarak ekranların çocuklara ve çocukluğa verdikleri zararlar üzerinde duruldu. Ekranları, televizyon, internet, bilgisayar oyunları, sosyal medya olarak ele alan Volkan Tekdemir, bunların çocuklara zihinsel, sosyal, duygusal ve fiziksel anlamda verdikleri zararlar üzerinde durdu.

 

TEHLİKE ÇOK BÜYÜK

Söyleşinin ilk bölümünde bu zararları örneklendiren Tekdemir, ikinci bölümde ise anne-babalara kullanabilecekleri önlem tavsiyelerinde bulundu. Tehlikenin farkına varılmasının en önemli aşama olduğunun altını çizen Tekdemir, “Anne-babalar ve eğitimciler bu tehditlerin farkına varırsa sunduğumuz önerilerden daha iyilerini kendileri de bulabilirler. Ancak ekranlar hayatımızın büyük bir bölümünü kuşattığı için yarattığı tehdit de bizim için sıradanlaşmaya ve normalleşmeye başlıyor. Asıl tehlike de bu” şeklinde konuştu.

 

26 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR