Automechanika Istanbul 2011 başlıyor

Messe Frankfurt Istanbul ve Hannover- Messe International Istanbul tarafından iki yılda bir düzenlenen Automechanika Istanbul 2011 Uluslararası Otomot...

BÜYÜT

Messe Frankfurt Istanbul ve Hannover- Messe International Istanbul tarafından iki yılda bir düzenlenen Automechanika Istanbul 2011 Uluslararası Otomotiv, Üretim, Dağıtım ve Tamir Fuarı bu yıl 07-10 Nisan tarihlerinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Automechanika Istanbul 2011 Uluslararası Otomotiv, Üretim, Dağıtım ve Tamir Fuarı bu yıl 07-10 Nisan’da İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde. Fuara 40’ın üzerinde ülkeden bin katılımcı ve 100’ün üzerinde ülkeden ziyaretçi bekleniyor. Dünya otomotiv sektörünün son yıllarda yükselen yıldızı Sırbistan da, Automechanika Istanbul 2011’in Partner Ülkesi. Sırbistan fuarda, kendisine ayrılan özel alanda 10 katılımcı firma ile yer alacak. 12 ülkede, 13 şehirde düzenlenen Automechanika fuarları içinde Frankfurt Automechanika’dan sonra ikinci sırada yer alan Automechanika Istanbul 2011’de, motorlu araçlara yönelik tüm parçaların yanı sıra, tamir ekipman ve gereçleri, otomobil bakım ürünleri, dış yüzey ekipmanı, güvenlik ve araç içi eğlence sistemleri, tuning ve gövde tasarım ürünleri, lastik ve egzozlar da yer alıyor. Bu yıl üç yeni salonun açılmasıyla, fuarın net sergi alanı bir önceki fuara göre yüzde 50’nin üzerinde genişledi.

TÜRKİYE BÜYÜK FIRSAT
Ticari araç üretiminde dünya 9.su, Avrupa’nın 2. büyük çelik üreticisi olan, ayrıca otobüs üretiminde Avrupa lideri konumundaki Türkiye’nin, Automechanika Fuarı’nı düzenlemek için çok uygun bir ülke olduğunu belirten Hannover-Messe International Istanbul Genel Müdürü Alexander Kühnel, Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarının kesiştiği noktadaki stratejik konumuyla Türkiye’nin, dünyanın her yerinden otomotiv yedek parça endüstrisi şirketlerine bir çok iş ve yatırım fırsatı sunduğunu söyledi.Messe Frankfurt Istanbul Genel Müdürü Aleksandar Medjedovic ise Türk otomotiv endüstrisinin kriz zamanında sağlam pozisyonu ve daimi stratejileri ile Avrupa pazarına ve diğer pazarlara örnek olduğunu söyledi. Medjedovic:
“Automechanika Istanbul, hiçbir krizde Türk otomotiv endüstrisine hizmet verme misyonundan taviz vermedi, 2011’de de vermeyecek. Automechnika’nın bu 10. yılında amacımız, başta komşu ülkeler olmak üzere, dünyanın dört bir yanından gelen katılımcı ve ziyaretçilerle, uluslararası katılımda artış sağlamak olacak.“ Automechanika Istanbul ile eşzamanlı düzenlecek Petroleum Istanbul ise, akaryakıt dünyasını bir araya getirecek.

31 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR